První den školy v USA (1.část)

Přátelé, kamarádi. Pamatujete si, jak jsem si v prvním blogu položila otázku: „ Jaká další dobrodružství mě tu čekají? “. Dnes vás čeká další zajímavá epizoda mého života ze zámoří. První den školy. (Rozdělíme ji na dvě části, protože toho je hodně :D)

Vše začalo ve středu, kdy jsem se šla podívat po mé nové americké škole. Studentka, co mne provázela, byla velmi milá a hodná holka, jen jí asi nedošlo, že můj mozek není na takové úrovni, aby si zapamatoval náhodné místnosti, které mi ukazovala podle mého rozvrhu. Podtrženo, sečteno, odešla jsem tak jak jsem přišla. Díky bohu jsou třídy označené čísly, takže když půjdete podle čísel na dveřích, tak v klidu trefíte.

První setkání s koordinátorkou. Mé oblečení správně popisuje situaci: Náhodné vytržení z klidného odpoledne s rodinou ... ale i tak byla sranda :)

Co se týče rozvrhu, kvůli aktuální situaci s virem chodím do školy jen ve čtvrtek a v pátek. Na pondělí a úterý máme zadanou práci na úkolech a projektech, které se musí ten den odevzdat kvůli docházce. No a samozřejmě středa jsou online hodiny. Co se týče toho, jaký předmět mám v jaký den, na to máme další systém modrých a zelených dní. Čtvrtek a úterý jsou zelené dny a pátek s pondělkem jsou modré dny, středa se střídá podle kalendáře, který jsem obdrželi skrz internet. Moje zelené dny obsahují hodiny výtvarné výchovy, podnikatelství (entrepreneurship), tvorba ročenky (yearbook) a studovna (study hall – hodina, kde se učíte, nebo pracujete na domácích úkolech). V modrých dnech mám historii spojenou s občanskou výchovou, tělocvik, matematiku – geometrii a angličtinu (jako pro nás čeština = literatura a sloh).

Příprava zásob na zimu ...

Nyní pokročíme v tom „dobrodružství“ o kterém jsem mluvila na začátku. Když jsem poprvé obdržela můj rozvrh (den před začátkem školy), nebyla jsem moc nadšena, protože jsem dostala fyziku (nejneoblíbenější předmět spolu s chemií – moje hlava na tyto předměty nefunguje). Samozřejmě jsem to musela rozdýchat, protože jsem cítila ohrožení mých známek. Nakonec jsem si řekla, že to zkusím a třeba to nějak půjde. Také mi bylo řečeno, že kvůli viru si nebudu moci vybrat předměty. Jediná dobrá věc na rozvrhu, bylo to, že jsem další den měla jen dvě hodiny (to znamenalo konec v 11h00). To jsem netušila jaké překvapení mě čekalo další den ve škole.

Pokračování příště …

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!