Open House & Homecoming

Září skončilo a v tomhle blogu vám povím něco o tom, jak proběhly poslední dva týdny.

Třetí zářijový týden nás ve škole v USA čekal velký projekt. Jelikož je tu celkem 14 výměnných studentů ze všech koutů světa, pracovali jsme několik dní na prezentacích a brožurách o naší zemi. Prezentace jsme předváděli na tzv. Open House projektu, což je v podstatě český den otevřených dveří, abychom to trošku oživili. I když jsem původně myslela, že mě to moc bavit nebude, nakonec to bylo dost zajímavé. Dozvěděla jsem se toho spoustu převážně o Asii, ale taky něco málo o dalších evropských zemích a dokonce i Česku. Každý jsme měli své "stanoviště" a lidé nás postupně obcházeli a musím říct, že jsem překvapila sama sebe tím, jak jsem se o naší (na první pohled možná nudné) zemi rozpovídala. Kluci z Německa se se mnou hádali o to, kdo bydlí v srdci Evropy, ale tak všichni víme, že to pravé a jediné srdce je naše Česká republika. Zároveň jsem musela lidem vysvětlovat, proč je Česko země pohádek, a že narozdíl od německých bratří Grimmů necháváme naše pohádkové postavy žít šťastně až do smrti. Bylo zajímavé mluvit o všech těch pohádkových hradech a zámcích a u toho si uvědomovat, jak dobře mám z vlastní zkušenosti celé Česko prozkoumané. Musím se přiznat, že mi při dělání té prezentace začalo Česko docela chybět a uvědomila jsem si, jak moc se od Ameriky liší. Spojené státy jsou krásná a vyspělá země, ale chybí tomu to kouzlo. 
 
Tenhle víkend nás čekala největší studentská akce podzimu - Homecoming. V domě plném holek se řešily šaty několik týdnů dopředu, ale nakonec jsme se stejně rozhodovaly až na poslední chvíli. Vzhledem k tomu, že je naše škola opravdu malá a většinu studentů tvoříme my ze zahraničí, tak jsme měli homecoming společně s naší partnerskou školou ve vedlejším městě. Konečně nějaká pořádná příležitost se socializovat! Když jsem jela do Ameriky, tak jsem doufala, že jsem ve správném ročníku a užiju si homecoming i prom a taky že jo. Opravdu to stálo za to. 
 
Teď už ale začíná říjen a v Americe to znamená jediné - spooky season! Tak zatím ahoj a za 14 dní se na vás těším u dalšího blogu :)
Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

19. 11. 2023 Winter Wonderland
04. 11. 2023 Camping & Halloween
16. 10. 2023 Homecoming week
05. 09. 2023 Tak kam to v USA bude?