Open House & Homecoming

Září skončilo a v tomhle blogu vám povím něco o tom, jak proběhly poslední dva týdny.

Třetí zářijový týden nás ve škole v USA čekal velký projekt. Jelikož je tu celkem 14 výměnných studentů ze všech koutů světa, pracovali jsme několik dní na prezentacích a brožurách o naší zemi. Prezentace jsme předváděli na tzv. Open House projektu, což je v podstatě český den otevřených dveří, abychom to trošku oživili. I když jsem původně myslela, že mě to moc bavit nebude, nakonec to bylo dost zajímavé. Dozvěděla jsem se toho spoustu převážně o Asii, ale taky něco málo o dalších evropských zemích a dokonce i Česku. Každý jsme měli své "stanoviště" a lidé nás postupně obcházeli a musím říct, že jsem překvapila sama sebe tím, jak jsem se o naší (na první pohled možná nudné) zemi rozpovídala. Kluci z Německa se se mnou hádali o to, kdo bydlí v srdci Evropy, ale tak všichni víme, že to pravé a jediné srdce je naše Česká republika. Zároveň jsem musela lidem vysvětlovat, proč je Česko země pohádek, a že narozdíl od německých bratří Grimmů necháváme naše pohádkové postavy žít šťastně až do smrti. Bylo zajímavé mluvit o všech těch pohádkových hradech a zámcích a u toho si uvědomovat, jak dobře mám z vlastní zkušenosti celé Česko prozkoumané. Musím se přiznat, že mi při dělání té prezentace začalo Česko docela chybět a uvědomila jsem si, jak moc se od Ameriky liší. Spojené státy jsou krásná a vyspělá země, ale chybí tomu to kouzlo. 
 
Tenhle víkend nás čekala největší studentská akce podzimu - Homecoming. V domě plném holek se řešily šaty několik týdnů dopředu, ale nakonec jsme se stejně rozhodovaly až na poslední chvíli. Vzhledem k tomu, že je naše škola opravdu malá a většinu studentů tvoříme my ze zahraničí, tak jsme měli homecoming společně s naší partnerskou školou ve vedlejším městě. Konečně nějaká pořádná příležitost se socializovat! Když jsem jela do Ameriky, tak jsem doufala, že jsem ve správném ročníku a užiju si homecoming i prom a taky že jo. Opravdu to stálo za to. 
 
Teď už ale začíná říjen a v Americe to znamená jediné - spooky season! Tak zatím ahoj a za 14 dní se na vás těším u dalšího blogu :)
Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe
24. 12. 2023 Předvánoční výlet