Prom a jiné květnové záležitosti

Můj pobyt se chýlí ke konci a do odletu mám necelé tři týdny. Proto jsem měsíc květen chtěla s Rae naplnit spoustou dobrodružství a zážitků, které si budu moct odnést s sebou, až přijde čas rozloučit se.

Dnes vám žádná moudra, ani poznatky sdělovat nebudu, ráda bych vám jen povyprávěla o tom, jak se mám a jaké to je bydlet s mojí kamarádkou.

Zjednodušeně, je to naprosto super. Ani si nelezeme na nervy, což je u naší věkové skupiny obdivuhodné. S Rae spolu trávíme čas každý den a ještě nás to ani jednu nepřešlo. Možná je to i tím, že se nikdy nenudíme,jen za posledních pár týdnů jsme vyrazily na nespočet výletů po okolí, ven za město do přírody. Můj oblíbený výšlap byl v Black Star Canyon k malému, ale krásnému vodopádu. Po cestě jsme procházely lesíkem, brodily se potokem a potkaly spoustu ještěrek, ale i dva hady. Na místě jsme se vykoupaly, daly si svačinu a vyvalily se na sluníčku. Samotný vodopád pak protéká jeskyní, do které jsme se taky vydrápaly.

Co se týče zbytku rodiny, moc dobře se všemi vycházím a opravdu se cítím jako doma. Taťka i mamka Rae se ke mně chovají jako ke vlastní a zahrnují mě do všeho co dělají. Rae taťka mi taky vaří spoustu mexických jídel jako tacos, polévku menudo a domácí salsu, protože odtamtud pochází. Samozřejmě mu to oplácím pečením českých dobrot a minulý týden jsem pro celou rodinu připravila i pravý český guláš. Musím říct, že obzvlášť ten shledal spoustu chvály, což mi dělá ohromnou radost

Vodopady

Guláš!!

Jelikož se blíží i konec školního roku, stejně jako na každé jiné americké střední, i na té naší se pořádal prom. Tedy ples pro třeťáky a čtvrťáky na oslavu konce školního roku. Já a Rae jsme vyrazily s několika našimi kamarádkami. Před samotným plesem jsme se šly nafotit v zahradách plných palem a květin, a pak následovala večeře v restauraci s výhledem na oceán. Až poté jsme vyrazily do country klubu, kde se náš ples konal. Škola si pro nás připravila spoustu zábavy, jako kreslení karikatur, čokoládovou fontánu, DJe i živou hudbu a venkovní stanici se s’mores. Asi ani nemusím zmiňovat, že jsem si to opravdu užila.

 

Doufám, že i zbytek pobytu se bude vyvíjet stejně skvěle a příště vám povím o spoustě dalších zážitcích. Do té doby se mějte hezky :)

Prom pics

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!