Jarní prázdniny v USA

Jarní prázdniny jsou za námi, v Kalifornii se sluníčko konečně probralo a přede mnou jsou poslední dva měsíce pobytu. Dneska vám tedy povím, co jsem v poslední době zažila nového.

O jarních prázdninách jsem s host mamkou navštívila její dceru ve městě jižně od Orange County jménem Temecula. To je známé hlavně pro svoje vinice, které se rozléhají kilometry a kilometry všemi směry. Taky se v centru zachovala stará část města z doby divokého západu, a teď ve starých budovách najdete hlavně restaurace, bary a obchůdky se vším od koření, přes svíčky, americké sladkosti, oblečení, až po antiky a keramiku. Je to hezké místo kam si zajít na brunch, což jsme taky udělaly a užily si čerstvé croissanty a luxusní houbový quiche.

Hlavním důvodem, proč jsme její dceru vůbec navštívily, byl ale její nový přírůstek do rodiny, krásná husky jménem Jenna. Tu jsme pak jeden den vyvedly na procházku do jedné z vinic a my se zastavily na sklenku vína (já tedy přesněji na plechovku coca-coly) a podívaly se z kopce na krásný západ slunce.

Jenna

Mimo to jsem se tady za poslední měsíc seznámila s novou exchange studentkou z Německa. Bydlí poměrně blízko, a tak jsme se spolu už párkrát viděly, i když chodíme do jiné školy. Její jméno je Eda a musím říct, že mít po boku druhou Evropanku je občas fajn, i když už jsem konečně mezi Američany z větší části zapadla. Přece jen se musím začít aklimatizovat, abych za dva měsíce doma nebyla za podivína.

 

Co se týče domova, tak musím přiznat, že  už se opravdu nemůžu dočkat na krajíc českého chleba s medem nebo třeba tvarohové buchty. Jen nad tím přemýšlím a slintám.

Na druhou stranu vnímám, že ty dny začínají pomalu ubíhat rychleji a rychleji a myslím, že stejně jako první dva měsíce, ty poslední dva uběhnou jak voda. Mám tady teď spoustu kamarádů, u kterých si přeju, abychom měli víc času, ale teď se tím moc trápit nechci. Jen chci, aby se ty poslední dva měsíce co nejvíc vydařily a já se mohla domu vrátit se vzpomínkami na nefalšované California Summer.

Vinice

Jarní sluníčko

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!