Další změna hostitelské rodiny?

Ano čtete správně, po třech měsících v Mission Viejo jsem si znovu sbalila celý život do kufru a vyrazila o dům dál. Vím, že to nezní jako zrovna dobrá zpráva, ale tentokrát z toho vyplynul asi ten nejlepší závěr mého pobytu.

Abych krátce uvedla situaci na pravou míru… S předešlou hostitelskou rodinou jsme vycházeli celé tři měsíce dobře, ale občas se v životě nahromadí několik nešťastných situací naráz (nemoci, úmrtí a podobné smutnosti) a vám se obrátí život vzhůru nohama. Tohle se bohužel stalo mojí host rodině v průběhu dubna a moje přítomnost se změnila jen na další zodpovědnost na už tak dlouhém listu. To, že jsme se museli rozloučit, je pochopitelné a já jim jen mohu být vděčná za ty tři měsíce, co jsme spolu prožili.

To ale znamenalo, že musím vymyslet kam dál. Začalo se tedy znovu hledat. Chvíli to i vypadalo, že nikoho neseženeme, a že budu muset pobyt ukončit dříve. V panice jsem tady poprosila svojí kamarádku, kterou všichni loajální čtenáři blogu už určitě znají, Rae. Ta si sedla se svojí rodinou, probrala to s nimi a položila jim otázku, jestli nechtějí čtvrtou ségru. A ono to vyšlo!

Tohle je pro mě opravdu nejlepší způsob jakým svůj pobyt uzavřít. Žít s ní a její naprosto úžasnou rodinou je hrozně fajn. Když jsme se potkaly (to byl můj první den v USA) rozhodně jsem nečekala, že spolu nakonec budeme bydlet, ale protože jsme zatím byly celý můj pobyt prakticky neodlučitelné, tak nás to možná mělo napadnout dřív. Rae je mi strašně skvělou kamarádkou a takovým mým záchytný bodem při jakémkoliv problému, který za posledních osm měsíců nastal. Vždycky jsem s ní mohla probrat naprosto cokoliv (stesk po domově, kulturní rozdíly, osobní problémy, atd…), a ona se mě snažila do svojí kapacity pochopit, čehož si nesmírně vážím. A takovéhle přátelství přeju všem budoucím exchange studentům, protože mi osobně přineslo hrozně moc a naučilo mě, jak komunikovat, řešit problémy, a taky jak se přenést přes naše rozdíly.

Na závěr vám prozradím plán, který jsme brainstormovaly už pár měsíců dozadu, ale myslím, že teď je správný čas ho odhalit. Usoudila jsem, že po tom všem co mi Rae ukázala z Kalifornie je jedině fér, abych jí já na oplátku ukázala jak vypadá náš kousek světa. Proto se bude Rae po konci mého pobytu vydávat přes Atlantik za mnou do Čech!  A s touhle krásnou novinkou se s vámi loučím! Pa pa

Rae <3

Pálení trochu provizorní čarodějnice aneb předávání českých tradic

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!