Americký PROM a GRADUATION

V letošním roce byl školou kvůli COVID-19 oficiálně zrušen PROM, což je obdoba našeho maturitního plesu Přesto jsem měl to štěstí se velmi podobné akce zúčastnit, a to rovnou dvakrát.

Skvělí rodiče mých kamarádů se pro nás, JUNIORS a SENIORS – dva vyšší ročníky americké střední školy, rozhodli uspořádat náhradní ples. Vše se odehrávalo v městečku Girdwood, nedaleko od Anchorage. Americký prom se liší v mnoha věcech. Je to ples pro studenty a jejich partnerky/partnery, ne pro rodiče a známé jako u nás. Každý ples se samozřejmě liší stát od státu. Jak je zvykem, kluk si vždy musí najít svoji partnerku a pozvat ji na prom, nejčastěji pomocí plakátu vtipným nápisem, nebo jiným originálním nápadem. Já jsem si letos pomohl pár donuty (viz foto). Kamarádka, kterou jsem pozval chodí na jinou školu, takže jsme se oba zúčastnili dvou. Poté jsem si musel sehnat oblek, protože jsem si s sebou žádný nepřivezl. Shodou okolností tu mám na Aljašce kamaráda, který loni absolvoval výměnný pobyt u nás v ČR, od kterého jsem si oblek půjčil. Když jsem na obleku narazil na cedulku ŠATY PROSTĚJOV, začal jsem si říkat, jak je ten svět opravdu malý. Byl jsem velice rád, protože bych jinak musel platit 400 dolarů !!! za vypůjčení na dva večery. Prom mé školy se konal v sobotu, v jedné z pronajatých budov lyžařského areálu CHALLANGE ALASKA. Na začátku plesu nás nejprve čekalo fotografování, po kterém jsme se přesunuli do místí restaurace BAKE SHOP, kterou jsme měli pronajatou pouze pro nás. Po večeři jsme se vrátili zpět do původní budovy, kde proběhlo malé občerstvení s dortem a nakonec tance. Večer jsme zakončili afterparty v neonových barvách. Druhý den jsme šli na prom školy mé kamarádky, který probíhal velice podobně, až na večeři, kterou jsme měli připravenou u jednoho z kamarádů doma.

 

Hned v pondělí nastal den D – Graduation. Ceremoniál začínal v 18 hodin, na školním fotbalovém hřišti. Odmaturovat na americké střední škole jako moji kamarádi, byla skvělá zkušenost, ale v Česku mi ještě zbývají další dva roky. Jelikož jsem na škole jako výměnný student, řada na mě přišla až na konci, po přečtení všech 400 studentů. Trochu jsem zapomněl, že jsem na Aljašce a podcenil oblékání. Celou dobu bylo pod mrakem a foukal studený vítr. Po dvou hodinách klepání kosy jsem se velice rád zvedl ze židle a kráčel si to na molo, kde mě čekal ředitel (principal) školy s diplomem.

Odkaz na záznam ceremoniálu (1:53:20-já na pódiu): KLIKNĚTĚ ZDE

S blížícím se koncem lyžařské sezóny se pomalu začíná blížit i konec mého výměnného programu – dobrodružství na Aljašce. Mám před sebou poslední měsíc, ve kterém mě určitě čeká spousta dalších zážitků. Příští víkend naposledy otevírá lyžařský areál Alyeska, kde se stále nachází velké množství sněhu. Kromě areálu mám v plánu stále pokračovat se skialpy, dokud to bude možné.

West High Anchorage- moje třída

Kluci- West High

I DONUT (do not) want to CZECH (check) into a prom without you

Ségra s jejím přítelem vpravo

Na Amazonu najdete všechno...

Service High School

Kluci- Service High

Večeře u kamaráda doma

Diploma ze střední školy

Graduation

S rodinkou

Tohle je čistě americká záležitost... Zatím ten největší sandwich, co jsem kdy viděl

Západ slunce na konec

Martin Landsmann

Martin Landsmann, Praha
student v USA, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

15. 05. 2021 Jarní lyžování