Začátek školy a výlet do města Valdez

Vzhledem k aktuální situaci s Covid-19 jsem se do školy poprvé podíval až po jarních prázdninách. Stěžovat si ale nemohu, protože jsem měl mnohem více příležitostí lyžovat a trávit online školu na chatě, kde je vždy co dělat.

Prezenční vyučování se všemi opatřeními se od normální školy velice liší. Pořád si ale říkám, že může být i hůře. V posledním čtvrtletí mám 2 předměty stejné jako ve druhém čtvrtletí (španělština, bio-med) a jógu, kterou jsem si vyměnil místo historie. Jedna vyučovací hodina trvá 100 minut a udržet pozornost je občas velice obtížné. Přístup máme pouze do tří učeben, ostatní prostory jako je jídelna, knihovna, šatna a místnost k posezení jsou uzavřené. Na toaletu se dostaneme pouze v průběhu vyučovací hodiny, a to ještě po oskenování QR kódu a vyplnění krátkého formuláře. Obědy jsou k dostání zdarma ve zmražené formě spolu se svačinou a snídaní. Já si ale raději jídlo připravuji sám, den předem. Sporty a kroužky fungují i nadále přes všechna opatření. Po skončení lyžařské sezóny bych ještě chtěl vyzkoušet wrestling.

Tento víkend jsem se jel podívat do malého rybářského městečka Valdez, jedno z nejlepších lyžařských oblastí na celém světě. Valdez je vyhlášeno svými lyžařskými terény pro volné lyžování a sněhovými podmínkami, které jsou v tomto období jedny z nejlepších na světě. Toto jsou hlavní důvody, proč se tu potkávají příznivci Heli-skiingu z celého světa. Také tu naleznete jeden z ropných terminálů, který funguje od roku 1977. Teď už ale k věci. V pátek po škole jsme spolu s kamarádem, jeho tátou a pár známými vyrazili na Cat skiing (na kopce se jezdí rolbou). Cesta do Valdez nám trvala necelých 6 hodin autem a po celou dobu jsem se kochal překrásnými výhledy na aljašskou krajinu plnou zasněžených hor a tundry. Do penzionu jsme dorazili okolo osmé večer. Druhý den, v 9 hodin ráno, jsme se sešli s našimi průvodci a prošli si pár bezpečnostních opatření týkajících se lavinových rizik v horách. Také nás čekal rychlokurz vyprošťování z laviny a zopakování postupů, jak se chovat při lavinové aktivitě. Nakonec jsme ale skončili u sněžných skútrů, protože v předchozích dnech napadlo velké množství sněhu a rolba by to prý nezvládla. Naše skupina měla deset členů včetně dvou průvodců, kteří nás pokaždé vyváželi na vrchol hory. Při první jízdě se mi povedlo spadnout a omylem zatáhnout za bezpečnostní páčku AIRBAGU v mém batohu. Alespoň vím, že to doopravdy funguje. Za celý den jsme sice stihli jen 6 jízd, ale asi těch nejlepších v mém životě. Jízdě v prašanu se nic nevyrovná.

Aljaška je první stát v USA, který zpřístupnil vakcíny zdarma pro všechny obyvatele nad 16 let a proto doufám, že se tu situace začne brzy rapidně zlepšovat. Já jsem dostal díky hostitelské mamince příležitost nechat se zdarma naočkovat. Asi budu po návratu do ČR s očkováním v 18 letech trochu za exota.

Skialpy, Turnagain Pass

Skialpy, Turnagain Pass

Skialpy, Turnagain Pass

Skialpy, Turnagain Pass

Black Ops Valdez

Touto jsme měli jet...

Výlet může začít

Jedna ze vzduchu

Trochu se to utrhlo

Airbag funguje !!!

Vakcinační karta

Martin Landsmann

Martin Landsmann, Praha
student v USA, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

15. 05. 2021 Jarní lyžování