Velilkonoce a jarní breakup

Na Aljašce pomalu končí zima a začíná jaro, známé jako „BREAKUP“ kvůli nekonečně dlouho tajícímu sněhu. Letos ho napadlo opravdu hodně. Naposledy bylo zaznamenáno takové množství sněhu v roce 2012. Denní teploty se rapidně mění. Minulý týden ještě bylo -10°C a dnes máme krásných 15°C.

Letošní Velikonoce jsem skoro ani nezaznamenal, tedy kromě hledání velikonočních vajec na svahu. Místní lyžařský areál každoročně schovává po celém svahu velikonoční vajíčka, ve kterých se ukrývají dárkové karty s kupony na lyžování. Já jsem bohužel nic neulovil, protože areál byl plný malých děcek. Minulý pátek jsem poprvé lyžoval na skialpech při západu slunce. Museli jsme sice počkat až do 21 hodin, ale stálo to za to.

S počátkem dubna na Aljašku přišlo i pravé aprílové počasí. Hned první dubnový den napadlo téměř 30 centimetrů sněhu a o dva týdny později dorazila další sněhová bouře se kterou přišla i další sněhová nadílka. Bohužel, kvůli rostoucím teplotám, už trochu těžšího. WOW…. a to jsme už v půlce dubna.

Do školy se musím dopravovat každý den na kole. Ráno, kdy je břečka ještě zmrzlá na led, je jízda z kopce dost záživná a občas i trochu o pusu. Odpoledne to naopak všechno roztaje, a v tom se fakt jezdit nedá.

Příště se také můžete těšit na slíbené polární záře vol.2 ve Fairbanks a let nad Knik ledovcem

Los na zahradě

Freeride soutěž na nejobtížnějším svahu areálu ( double black diamond)

Západ slunce z Turnagain Pass

1. Dubna- čerstvých 30cm

Ovce Aljašská (výskyt pouze na horách)

Jarní breakup, na tomhle se jezdit na kole fakt nedá

Martin Landsmann

Martin Landsmann, Praha
student v USA, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

15. 05. 2021 Jarní lyžování