Leden aneb nové začátky z USA

Čauky všichni a vítejte zpátky u mého blogísku! Už je to celkem dlouho, co jsem se vám tu ozvala:), ale poslední týdny jsem měla strašně napilno – o to víc se o všechno chci s vámi podělit. Leden byl naprosto skvělej ale strašně busy měsíc, a tak to rozdělím na dvě části. Dneska o: škole, muzikálu a NHL game.

Se začátkem nového roku přišel i začátek nového školního semesteru na škole a změny v mém rozvrhu. Jelikož na konci školního roku dostanu tzv. high school diploma, tak tento semester tak trochu sbírám credity, které mi z Česka chybí k tomu, abych tu mohla "odmaturovat".

Můj současný rozvrh:

  1. Statistics
  2. AP US government and politics
  3. Economics and free enterprise
  4. Chemistry
  5. Audio-video production
  6. English III
  7. US history
  8. AP physics

Dost pravděpodobně to ani není finální podoba, protože jsem si místo career graduation requirement (av production) splnila college graduation requirement – úspěšně jsem složila TSI testy z matiky i angličtiny, které musí složit každý zdejší student, který chce dělat dual-credit classes (college classes na střední). Moje výsledky byly dost dobré, kdo ví, třeba se mi ještě někdy v budoucnu budou hodit:) Celý proces graduování na střední škole v USA mě stál dost úsilí, a ještě pořád stojí, ale myslím si, že to za to stojí – za rok a půl budu mít dva diplomy ze střední:D Také netrpělivě očekávám, kdy mi poštou přijde moje cap & gown.

pernikova chaloupka

S kámoškou jsme společně postavily perníkové chaloupky<3

Noční downtown Dallas

Upřímně, nejsem úplně člověk, který by žil sportem, ale jestli se na něco ráda koukám, tak je to hokej. A tak mě moje hostitelská rodina vzala na NHL game – Dallas Stars vs Nashville Predators. A to vám bylo něco. Já jsem nikdy na žádné live hockey game nebyla a moje první zkušenost byla hned v obrovské aréně v Dallasu (American Airlines center). Strašně jsem si to užila a hrozně se mi líbilo, jaký "spirit" tam byl – všichni křičeli, nosili dresy, hrála hudba, promítaly se hvězdy. No prostě to bylo velký. Dokonce jsme na ledě měli i jednoho českého reprezentanta – za Dallas Stars hrál Faksa s číslem 12.

dallas stars

Dallas Stars hockey game

Hvězdičky všude

Další věc, o kterou bych se tu s vámi ráda podělila, je školní muzikál. Od srpna, kdy jsem udělala konkurz, jsme tvrdě nacvičovali a v polovině ledna jsme ho hráli pro veřejnost. Naše představení bylo teda "Shrek the Musical" a já jsem měla roli "Fairy godmother". Bylo to naprosto skvělý! A dokonce jsem dostala i svůj vlastní mikrofon na obličej. Pokud se nechcete zapojit do sportů na střední v USA, divadlo určitě moc doporučuji, potkáte tam spoustu extrovertních lidí (já odtud mám své nejlepší kamarády) a zároveň zažijete takové "opravdové" divadlo, jelikož financování celé produkce je na úplně jiném levelu než v Česku.

Taková nepříjemná realita těchto skvělých zkušeností je, že vše jednou skončí. Jestli se s něčím jako exchange student musíte naučit vyrovnat, tak je to neustálé loučení se s aktivitami apod. Ať už je to muzikál nebo sportovní sezóna, nikdy to není příjemné, protože víte, že tady za rok nebudete a už nikdy tu stejnou věc nezažijete znova. Sebelepší zkušenost můžu mít, vždy na konci dostanu tak trošku "facku", když se musím posunout dál. Věřím však, že je to důležitá lekce do života;) Jen je to něco, na co se dle mého nedá zvyknout a o to více si věcí okolo vážíte.

Fairytale creatures

Já jako Fairy godmother a kámoška jako Pinocchio

Curtain call

Tak tady bych se s vámi dneska ráda rozloučila. Moc si vážím každého čtenáře a doufám, že se vám všem daří fajnově. Tento příspěvek vlastně shrnul jen polovinu ledna, tak se příště můžete těšit na: školní ples, začátek sezóny track & field, UIL science meet a darování krve:)

Mějte se fajn!

Kačí <3

PS: připadá mi, že se ta moje čeština už ani nedá vydržet (všechna čest, že jste ten můj článek rozlouskali) . Jak se říká: "If you don't use it, you lose it."

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

04. 07. 2024 Poslední blog z USA
22. 05. 2024 Academics
25. 04. 2024 District meet & prom