Multinarozeninový speciál

Ahoj! Nejdřív bych vám chtěla popovídat trochu o pocitech z fungování v nové kultuře, žití s novou rodinou a hledání kamarádů úplně od začátku. Pak se můžeme vrhnout na to co jsem poslední dva týdny dělala.

Chci vás ujistit, že ač to je ze začátku hrůzu nahánějící zážitek, všechno se eventuálně srovná. První dva týdny pro mě byly hodně šokující a myšlenka na to promluvit ve třídě mě děsila. Ve škole jsem proplouvala tak trochu jako velice asociální duch a nesnažila jsem se začínat konverzace. Naštěstí mě to potom přestalo bavit, a teď, když jsem ten můj pobyt v Cali pořádně vstřebala, ve mě už mluvení anglicky a celková sociální interakce nevyvolává nervozitu. Hned první den americké střední školy se mě ujala holčina jménem Rae a od toho dne mě seznámila se spoustou lidí, čímž mě přinutila se taky zapojit. S tím přišlo i trochu víc sebevědomí a teď se mi zdá ta angličtina dost přirozená, takže nebojte, s časem to je jen jednodušší.
Jedna věc o které tohle nemůžu říct je odloučení od rodiny. Nejsem tady ani měsíc, ale pár dní dozadu na mě dopadl stesk asi víc než kdy dřív. Ze začátku mi spíš chyběl rytmus mojí české domácnosti, ale v momentě kdy tohle přešlo, začala mi chybět moje rodina. Myslím, že velkou roli v tom hraje i to, že se blížily moje narozeniny a jakožto jedno z dvojčat to odloučení popravdě nesu obzvlášť těžce. Doporučuju se s těmihle problémy svěřovat, ať už host rodině nebo komukoliv jinému. A vím, že pro spoustu lidí (včetně mě) je svěřování těžká věc, ale tohle je něco, s čím vám může někdo z okolí pomoct a držet to v sobě nemá cenu. Komunikace s lidmi okolo vás je opravdu ta nejdůležitější věc ať už v Čechách nebo v Americe.

Teď se pojďme vrhnout na zábavnější témata! Na začátku měsíce jsme oslavily narozeniny mojí host ségry spolu s jejími kamarády v Hello Kitty kavárně. Pak jsme se prošly po okolních obchodech a koupily jsme si sadu na dělání přívěsků, které jsme pak spolu sestavily.
Měla jsem už i svojí první přespávačku s Rae a jejími kamarádkami. Večer jsme začaly sledováním školní hokejové hry, pak jsme upekly pizzu a snědly ji u filmu Pitch Perfect. 
Druhý den jsme si zašly na brunch na borůvkové palačinky o velikosti mojí hlavy a do thrift shopu. 
Největším zážitkem měsíce byla oslava mých narozenin v disneylandu. Viděla jsem postavy od Chewbacy, přes Jacka Skellingtona až po Goofyho. Byla jsem na tolika horských dráhách a atrakcích, že ani nevím která byla nejlepší, ale Indiana Jones a strašidelné dům mě stoprocentně okouzlily. Zaměstnanci tam jsou oblečení v krásných kostýmech a vyzařují dobrou náladou. A ano mám Mickeyho ouška.

Hello kitty kavárna

Západ slunce

Brunch s Ray

Disney!!!

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!