Změna hostitelské rodiny v USA

Vítám všechny zpět u dalšího blogu. Dnešním hlavním tématem bude hostující rodina.

Moji milý čtenáři,
vítám vás všechny u dalšího blogu. Dnes tu probereme, jak probíhalo mé Thansgiving i vážnější téma ohledně hostující rodiny.
THANSGIVING
Minulý týden se zde slavili svátek zvaný Thanskgiving, česky takzvané Díkůvzdání. Moc ráda bych vám to celé přiblížila, bohužel má hostující rodina to neslavila. Nevím jestli to bylo tím, že jsem byla nemocná nebo to vůbec neslaví. Zbytek volna jsem se uzdravovala, abych byla ready do školy.
Školní týden probíhal v klidu. Jen se nám opět blíží konečné zkoušky s koncem dalšího čtvrtletí. Tak jsem z toho trošku ve stresu. Učitelé se však snaží s námi vše potřebné zopakovat, tudíž věřím, že to všechno nějak zvládnu.
HOST RODINA
Jak už jste si mohli všimnout z názvu, dnes tu taky probereme změnu rodiny. V mé hostující rodině se začaly objevovat problémy zhruba před měsícem. Napsala jsem koordinátorce a poradila se s ní, jak bych měla situaci řešit a jak nejvhodněji si s mojí hostující rodinou promluvit, aby to nevyznělo špatně. S rodinou jsem si promluvila a přišlo mi, že to vše proběhlo v pořádku. Situace se na pár týdnu zlepšila. S přicházejícím Vánocemi se mi začalo více stýskat po domově a cítila jsem se sama. Rodina spolu netrávila moc času a pro mě to začalo být těžké. Sedla jsem si tedy s rodinou podruhé a řekla jsem jim, že se cítím osaměle, jelikož jsem zvyklá trávit hodně času s rodinou a cítím se zde sama a začíná se mi stýskat s přicházejícím Vánocemi. Hostující mamka mi sdělila, že jejich rodina spolu čas netráví a nechtějí to nijak měnit a navrhla mi změnu celé rodiny. Bylo to těžké, opravdu hodně. Trvalo mi dlouho sebrat veškerou odvahu a tuto konverzaci začít. Nechtěla jsem rodině nějak ublížit. Jsem vděčná, že si mě vzali a dali mi nové zkušenosti, bohužel to nefungovalo tak, jak bych si já i hostující rodina přála. Po této konverzaci jsem to probrala s moji koordinátorkou. Ta souhlasila se změnou hostující rodinou. Musím říct, že koordinátorka mi se vším hrozně pomohla a celou situaci udělala lehčí. Stála při mně, vyslechla si mě a provedla mě vším. S hostující rodinou jsme se také shodli, že by bylo lehčí kdybych Vánoce strávila jinde. Změna rodin je však dlouhý a těžký proces. Naštěstí paní Lee White, která si mě vybrala pro stipendium mi umožnila strávit svátky s ní u ní doma. Za tuto možnost jsem nesmírně vděčná a moc se těším na čas strávený s ní. Chtěla bych vám říct, že ne vždy je vše růžové a mohou se objevit nějaké problémy. Je to těžké, sama teď vím, že ano, vše se však dá řešit a všechno se to zlepší.
VOLUNTEERING
Tento víkend jsem se účastnila dalšího volunteering s organizaci greenheart. Bylo to pro found raising s místním klubem. S ostatními vyměnnými studenty jsme pomáhali malovat dřevěné srdíčka jako ozdoby na vánoční stromeček, které se poté rozdávali lidem. Určitě to byl další zážitek a skvělá akce pro dobrou věc. Volunteering je zde velkou součástí amerického života a je super být toho součástí. Přinese určitě plno nových zkušeností.
Posílám pozdravy do Česka a zase u příštího blogu.
Pac a pusu Anička

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí