Vánoce, Nový Rok a začátek nového pololetí na střední škole v USA

Jak jsem prožila Vánoce, Nový rok a jak se vyvíjí druhé pololetí.

Vítám všechny čtenáře zpět,
doufám, že jste všichni měli pohodové Vánoce a hezký nový rok.

Vánoce

Já jsem Vánoce strávila s paní Lee. Náš Štědrý den, tedy 24.12. jsme vyrazily do kostela na vánoční mši, i když do kostela normálně nechodím užila jsem si to a bylo to něco úplně jiného než kostely v Česku. Večeři jsme strávili u kamarádů paní Lee, byla to velká rodinná vánoční večeře se spoustou lidí. Bylo milé trávit svátky s lidmi a dozvědět se zase něco nového, slyšet nové příběhy. Na americké Vánoce nám Santa nepřišel, daly jsme si s paní Lee jen drobnosti co jsme pro sebe měly a opět jsme byly pozvány na večeři. Tentokrát zase u jiných kamarádů. Ochutnali jsme roastbeef, mashed potatoes a já jsem udělala náš tradiční bramborový salát. Poslední společný den jsme si zašly na brunch a poté mě má hostující rodina vyzvedla.

Nový rok

31. Prosince jsme měli s mou hostující rodinou nabitý den. Hned ráno jsme se vydali směr
Rocky Mountains, Estes. Estes je městečko v horách, my jsme jako první však vyrazili do Estes park, kde jsme se šli projít okolo jezera. V mém městě Fort Collins nemáme žádný sníh, tak bylo milé vidět všude bílo. Po procházce jsme se rozhodli jít prozkoumat městečko a ochutnat jejich vyhlášené sladkosti. Měla jsem poprvé jablko v karamelu , řeknu vám je to extrémně sladký, ale dobrý to je, nebudu lhát. Na cestě zpátky jsme viděli asi 50 losů jen tak se procházet po městě a pást se na zahradách místních.
Jak jsme se vrátili zpátky do Collins, museli jsme se rychle nachystat, jelikož nás čekalo rodeo. Bylo to mé první rodeo a byl to tedy zážitek, velmi intenzivní.

Škola

Těsně před návratem do školy jsme se s host tátou a ségrou vydali do Wyomingu na snowboardy. Bylo to první snowbordování v tomto roce, tak jsme zvolili menší hory právě ve Wyomingu. Trošku to připomínalo české hory a sjezdovky, ale bylo to fajnový.
Po dlouhé winter break jsme se opět včera vrátili do školy. Toto čtvrtletí mám US literature, US government a Asian humanities, všechny tyto předměty jsou potřeba, abych mohla tento rok na americké škole odmaturovat. Angličtina a Asian humanities jsou v pohodě, ale goverment je trochu složitější. Je to o americké vládě a právu, takže nějaké texty jsou trošku těžší na porozumění, ale věřím, že to všechno dám.
Doufám, že se máte všichni super a zase příště,
Anička!

Snowboard

Estes

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí