Nová hostitelská rodina

Zdravím všechny u dalšího blogu. Jak už víte z minule, hlavním tématem dnes bude výměna hostitelské rodiny. S první rodinou jsme si nesedli podle představ a to je úplně v pořádku. Někdy se stane, že si nesednete, každý má jiné zvyky a návyky.

Hlavní je si o tom promluvit, i když to není lehké. Je těžké říct někomu, kdo vás přijal do své rodiny, že nejste stoprocentně spokojeni. Někdy se to vyřeší. Bohužel v mém případě ani promluvení s hostitelskou  rodinou nepomohlo. Ale díky koordinátorce jsme situaci byli schopni vyřešit až nad očekávání rychle.

Nyní už jsem zabydlená v novém domě s rodinou, se kterou jsem opravdu šťastná a věřím, že zažiju svůj americký sen. V mé nové rodině mám dva sourozence, host ségru stejně starou jako já a mladšího osmiletého brášku. Host ségra hraje basketbal, takže jí chodíme podporovat na všechny zápasy. Jsme tým. Držíme při sobě. Za poslední dva týdny jsme toho zažili spolu hrozně moc a já jsem neskutečně vděčná, za mé nové hostující zázemí.

Přenesla jsem na ně trochu českých Vánoc. Pekli jsme spolu cukroví. Všem moc chutnalo a zmizelo hned. Naučila jsem je ,jak dělat knedlíky a český chleba. Vše prožíváme společně a užíváme si to plnými doušky.
Co se školy týče, s blížícími se Vánocemi se také blíží konec čtvrtletí. To znamená FINALS. Final z matiky už jsem měla minulý týden, tudíž jsem na danou hodinu už chodit nemusela a trochu se mi ulevilo. Final z US History a jógy mě ještě čeká. Ale jak vyšla výměna, jistě zvládnu i tento poslední vzdělávací krok roku 2023.

Už se nemohu dočkat Vánoc. Mám dokonce i to štěstí, že díky zvratům posledních týdnů se poznám více i s mojí milou paní Lee, která si mě vybrala a částečně se podílela na mém stipendiu. Je to takový malý vánoční zázrak. Prožijeme spolu Štědrý den!


Všem přeji hezké svátky a pohodu.


Anička

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí