Prom a end of the year meeting

Dnes se tu pobavíme, jak probíhá takový americký Prom. Také jde o poslední společnou schůzku s koordinátorkou a dalšími výměnnými studenty.

Moji milí čtenáři, 

nemůžu uvěřit, jak hrozně rychle tu ten čas utíká. Připadá mi to, že jsem teprve včera přiletěla a to už se skoro blížíme ke konci. Každopádně dnes se tu pobavíme, jak probíhá takový americký Prom. Také jde o poslední společnou schůzku s koordinátorkou a dalšími výměnnými studenty.

 

PROM

Minulý víkend jsem byla na mém prvním Prom zde v USA. Nebyl to tedy ples mé školy, ale šla jsem na kamarádův, který chodí na školu kousek ode mne. Věřte mi, holky si tu hledají měsíce a měsíce dopředu, co na sebe.  Když si šaty jdete koupit, tak dokonce musíte říct, na jakou školu chodíte, aby se náhodou nestalo, že dvě slečny budou mít ty stejné šaty. Kluci se tu většinou ptají holek, jestli s nimi půjdou formou plakátu, který pro ni vyrobí. Prom je jiný od Homecoming tím, že holky mají dlouhé šaty a povolený vstup mají pouze dva nejstarší ročníky, tedy Juniors a Seniors. Teď se ale už přesunu k samotnému plesu a jak to celé probíhá. Je to úplně něco jiného než maturitní ples u nás v Česku. Nejprve se dělají fotky, většinou se celá skupina kamarádů, kteří se domluví, že se budou fotit spolu. Shodnou na nějakém hezké místě, kde fotky pořídí. Následuje večeře a po večeři se všichni přesunou na místo, kde se už hlavní akce koná. Většinou je tam podium s DJ, nějaké občerstvení a foto koutek . Celé to trvá okolo 2-3 hodin. Je to určitě něco jiného, než na co jsme zvyklí, ale je to skvělý zážitek.

 

END OF THE YEAR MEETING

Minulý víkend se také konala poslední společná schůzka s naší koordinátorkou. My jsme osobně měli na výběr za třech různých termínů podle toho, jaký se nám hodil nejlépe. Já jsem šla na akci na bowling. Když jsme tam přišli, koordinátorka nám dala na vyplnění papíry s otázkami ohledně našeho pobyty. O tom jak jsme osobně vyrostli , co nového jsme se naučili a obecně zhodnocení posledních měsíců, co jsme žili zde v USA. Když jsme vše vyplnili, tak jsme jen trávili čas s ostatními výměnnými studenty. Povídali si o všech zážitcích a užívali si bowling.

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí