Čas v Americe letí

Catch up na život v Americe. Moji milí čtenáři čas utíká strašně rychle, a tak se dneska budeme bavit už o půl roční schůzce.

MIDYEAR MEETING

schůzka proběhla tím způsobem, že jsme se všichni sešli spolu s koordinátorkou zkontrovali papíry týkající se pobytu zde, doplnila jsem, v jakých okruzích jsme se zlepšila a co jsem dosáhla za tu dobu, co jsme tu. Bavili jsme se o hostujících rodinách, o střední škole v USA a jak náš pobyt prozatím probíhal. Po vyplnění všech papírů jsme měli volunteering akci, kde jsme dětem přibližovali Evropu. Bylo fajn se sejít se všemi ostaními výměnnými studenty a strávit společně čas a probrat naše zkušenosti a zážitky.

RODINA

Co se mé hostující rodiny týče, všechno probíhá úplně skvěle. Trávíme hodně času na basketbalových zápasech, jak ségry tak malého host brášky. V Česku jsem basketbal nikdy moc nesledovala, ale poslední dobou mě to začíná dost bavit a je mi to bližší. Jsem opravdu zapáleným fanouškem. Fandění si užívám. Někdy si i se ségrou jdu zaházet na koš. Takže určitě zkoušejte nové věci ikdyž to není úplně váš šálek kávy.
S rodinou jsem si každým dnem bližší a trávíte spolu opravdu hodně času. Vyrábíme společně deky, chodíme spolu nakupovat nebo i na brusle. Budu k vám upřímná a vím, že jsem ti říkala několikrát, ale i přes to že jsem začínala pobyt v hostující rodině, kde jsme si nesedli, tak jak bychom si přáli a bylo to opravdu těžké, tak tím, že jsem rodinu vyměnila, tak si ten pobyt užívám mnohem víc! Takže i když se ze začátku nezdá být všechno perfektní, je opravdu důležitá komunikace a všechno se vyřeší.

ŠKOLA

Co se americké školy týče, tak se moc nic nového neděje. Jedinou velikou akcí, byl basketbalový zápas. Hráli jsme proti naši rival High school. Byla to určitě úplně jiná atmosféra, než na jakémkoli jiném zápase. Holčičí tým s přehledem vyhrál, což se o klučičím týmu úplně říct nedá. Jelikož máme ve městě ještě další rival school, tak už se nemůžu dočkat na dalšího zápasu.

To bude z mého hlášení tentokrát vše, doufám, že se všichni máte skvěle... a pac a pusu u dalšího blogu,
Anička

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí