Loučení a přípravy před odletem do USA

Do konce školního roku už zbývá jen měsíc, času s kamarády je málo a plánů ještě moc...

V květnu jsem s přípravami na rok v Americe moc nepokročila. Pořád nemám umístění ani hostitelskou rodinu a vůbec netuším, co mě tam čeká. Zatím cestuji po Evropě jak jen to jde, abych si to tu před odletem ještě trošku užila. S kamarádkami jsme teď jely na pár dní do Paříže a ještě mě s kamarády čeká několik společných dovolených a výletů, abychom se stihli před odletem ještě pořádně rozloučit. Zároveň se snažím zvládat ten nespočet testů ve škole, kterým nás učitelé tradičně na konci roku zahltili. Do konce června ani jeden volný víkend a červenec se o moc neliší, tak to má být. Kombinovat to množství zkoušek a čas strávený s kamarády není teď zrovna jednoduché, ale času s nimi je už málo a plánů ještě moc.

Ke konci měsíce jsem se zúčastnila zajímavého online meetingu s majitelem americké organizace NWSE. Bylo nás tam víc, než jsem čekala, mnohem... Zopakovali jsme si důležitá pravidla a podmínky našeho programu. Řekl nám také nějaké další informace k našemu pobytu za oceánem i k vyřizování dokumentů a odpověděl na otázky (především od rodičů). Na začátku června nás ještě čeká jedna důležitá schůzka a to předodletová příprava, kde se snad dozvíme něco víc.

Co se příprav týče, zatím jsem dokončila seznam oblečení a všech věcí, co si potřebuju vzít s sebou, což beru jako obrovský úspěch, i když svůj seznam možná do odletu ještě o něco málo doplním. Začala jsem také pracovat na výběru základních školních aktivit, na které bych se pravděpodobně chtěla v Americe přihlásit, ale vzhledem k tomu, že pořád nevím, do jakého státu a na kterou školu půjdu, je rozhodování trošku předčasné.

Za poslední měsíc jsem se snažila lépe skloubit školu s osobním životem, abych měla co nejvíce času na svého psa, sebe i kamarády a přítele. Trávit každý víkend mimo domov je občas dost náročné, ale stojí to za to. V červnu mě ještě čekají rozlučky s kamarády a spolužáky, kterých se už nemůžu dočkat...

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe