Předodletová příprava a rozlučka

Tentokrát si řekneme něco o dalších důležitých přípravách a loučení se před odletem.

Co se dalších připrav na rok v Americe týče, byl červen opravdu náročný. V tomto blogu se dočtete, jak to všechno probíhalo. 
 
Hned na začátku měsíce, a to v neděli 4.6., nás čekala předodletová příprava v Hradci Králové. Jana s námi probrala všechny důležité informace, jak získat vízum, jakou platební kartu si zařídit, jakou SIMku budeme potřebovat, různé věci ohledně doktorů i jak bude náš rok v Americe probíhat. Udělala jsem si díky tomu ve všech nejasnostech pořádek a konečně jsme mohly s mamkou začít shánět termín na pohovor na americké ambasádě. Nakonec nám s tím musela pomáhat Jana. Bylo nás moc a ambasáda měla na dlouhou dobu dopředu obsazené všechny termíny, takže to s nimi musela všechno řešit. 
 
Další věc, co jsme musely s mamkou v červnu zařizovat, bylo oběhnutí všech důležitých doktorů. Od dodatečných očkování přes sundávání rovnátek po shánění všech potřebných prášků na celý rok. Zařídit tohle všechno ještě před létem, protože na to nebude čas, nebyla úplně sranda, ale zvládly jsme to a můžu si odškrtnout další věc na seznamu. 
 
V průběhu měsíce mi ještě kamarádky přichystaly úžasnou rozlučku. Ve školním týdnu přespávat na chatě uprostřed ničeho? Proč ne, když už stejně žádné testy nepíšeme. Dostala jsem dokonce i dort "Amerika čeká, bejby" a i přes šílenou bouřku jsme si to dokázaly maximálně užít. Bylo to úžasné dobrodružství a už teď vím, že mi budou opravdu chybět, ale doufám, že další taková párty bude i po mém příletu zpět domů. 
 
 
Na konci června jsme ještě se třídou jeli na náš poslední společný školní výlet, na vodu. Vzhledem k předešlým horkům jsme lodě spíš tahali za sebou než že bychom v nich jeli, ale zážitek to byl nezapomenutelný a určitě to za to stálo. Snad budou mí kamarádi v USA tak skvělá parta lidí, jako mí přátelé tady. 
 
Postupem času si začínám uvědomovat, že mi někteří lidé asi budou chybět víc, než jsem si myslela. Například když si uvědomím, že jsem dnes naposledy na více než rok viděla většinu svých spolužáků, je to opravdu divný pocit
Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe
24. 12. 2023 Předvánoční výlet