Debatní soutěž a haloween

V dnešním blogovém příspěvku se budete moct dočíst o mé první debatní soutěži a také o haloweenském koledování s rodinou. V tomto blogovém příspěvku vám přiblížím debatní soutěže a snad vám pomohu si představit americký haloween.

Vítejte zpět u mého blogu, dnes se dočtete o haloweenu a debatním kroužku.
V sobotu dvacátého druhého jsem měl svůj první debatní turnaj na škole v USA hned vedle naší. Téma bylo: Single-payer healthcare system. Turnaj jsem si neskutečně užil, i přesto, že jsem prohrál všechna čtyři kola. Způsob, kterým tento turnaj probíhal, byl následující. Vstoupili jsme do budovy, kde se náš tým setkal v jídelně. V našem týmu jsem soutěžil jen já, protože to byla začátečnická kategorie, ale ostatní zde byli jako rozhodčí a podpora. Na počítačích se nám po chvíli objevily místnosti, kde budeme debatovat a také, zda budeme pro nebo proti. Tento proces byl zopakován čtyřikrát, přičemž každé kolo trvalo zhruba padesát minut. Po každém kole jsme se vrátili do jídelny, kde jsme měli prostor se poradit s trenérem a zapsat si poznámky pro příště.
 
V pondělí bylo třicátého prvního a tudíž byl haloween, který se zde slaví mnohonásobně víc než v Česku. Všichni mají spoustu dýní a různých výzdob před svými domy. Všechny děti chodí od domu k domu a u každého dostávají sladkosti. Já jsem chodil v mafiánském kostýmu spolu se svými šesti sourozenci, s kterými jsem obešel všechny sousedy a spoustu dalších ulic. Nejzvláštněji vyzdobený dům, který jsme potkali, měl v lavoru se sladkostmi uříznutou gumovou hlavu. Za celý večer, kdy jsme chodili asi tři hodiny, jsme nasbírali moc sladkostí. Teď máme doma neskutečné množství sladkostí, které jsou všechny přeslazené a netuším, co s nimi budeme dělat.
 
Děkuji vám za čtení mého blogu a budu se na vás těšit příště.

 

Po - Haloweenský sníh

První sníh co vydržel

Koledování s rodinou.

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago