"Don't stop me now ..."

Čauky všichni, vítejte zpátky u mého blogu. Vůbec nechápu jak, ale už je za námi polovina února, a tak je čas na další blog! Musím vám sdělit, co je nového, a ještě tady doklepnout nějaké zážitky z ledna:) Dneska o: coronation, rodeu, track & field sezóně a UIL academics meet.

Moje škola nemá homecoming ball, ale za to máme jinou tradici – "coronation". Coronation již dneska není moc populární a skoro žádná škola ji nedělá, ale v podstatě se jedná o ples s programem. Vždy se volí king and queen a za každou školní organizaci zástupci, kteří poté dostanou svoji minutu slávy ve školní aule, kde je představí moderátoři, a dostanou ceny. Do toho zpívá školní sbor, hraje kapela a vystupují „talents“, kteří vyhráli školou pořádaný konkurz. Jakmile je po asi hodinovém programu, tak se všichni odeberou na taneční parket. Já jsem celý den strávila s kamarády – prvně jsme se připravili, poté nafotili fotky v šatech, zašli na večeři, pak na ples a večer společně koukali na Mama Mia. Předtím, než jsem začala chodit na naši střední, jsem o coronation nikdy neslyšela, ale hodnotím celý zážitek velmi pozitivně.

Ze školního fotostánku

coro

Jedna společná s kamarády<3

S ostatními exchange studenty jsme na konci ledna navštívili high school rodeo. Musím se přiznat, že i když nejsem fanoušek tohoto typu zábavy na zvířatech, tak to považuji za zajímavou zkušenost a rozhodně Texas "must". V oblasti, ve které se nacházím, má mnoho lidí farmu a vlastní zvířata a na agriculture vzdělání se ve škole klade velký důraz. Mám spoustu kamarádů, kteří vychovali různá zvířata a pak je předváděli na soutěžích, hs rodeo je úplně stejný případ.

rodeo

Rodeo a spousta amerických a texaských vlajek

boots

Populární obuv - správné kožené boots. Skoro každý místní má alespoň jeden pár.

Hned, jak mi skončil muzikál, jsem začala běhat track & field. Tréninky mám po škole každé odpoledne cca do 17:30 a v pátek dopoledne. I když jsem na podzim dělala cross country, tak jsem nebyla připravená na to, jak náročný track je. V Americe se totiž sporty často berou dost vážně. Já trénuji long-distance a baví mě to, i když je to extrémně náročné. První dva týdny tréninků byly celkem mor, ale už jsem se adaptovala. V pátek jsem dokonce běžela své první meet (3 závody): 800 m, 1600 m, 3200 m. Track meets často trvají několik hodin – já svůj poslední závod (1600 m) běžela v 9 hodin večer. Upřímně, potom, co jsem slyšela, co všechno běžím, jsem nevěřila, že to zvládnu. Ale poprala jsem se se vším statečně, a i když nepadly žádné rekordy, jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla. Amerika mě za krátké období strašně posunula ve sportu – před rokem bych neuběhla ani 100 m, dneska běhám 3 long-distance závody. Ano, je to pro mě těžké, ale zároveň jsem za tu příležitost tady neskutečně vděčná.

Poslední věc, o které bych se dnes ráda rozepsala jsou tzv. academic competitions. Již dříve jsem se zmiňovala, že jsme s kamarády založili školní science team a byla jsem z toho (a pořád jsem) dost nadšená. Se začátkem nového semesteru se dostavila i soutěžní sezóna a já minulý týden byla na svém prvním meet. UIL science test má následující podobu: 60 multiple choice otázek, 3 sekce – bio, chem, phys (v každé 20 otázek), za každou správnou odpověď dostanete +6 bodů, za špatnou -2. Test je na úrovni AP a college classes, takže není vůbec jednoduchý (z pohledu pražské gymplačky). Na minulém meet jsem získala celkově 8. místo, v sekci fyzika jsem obsadila místo první a jako škola jsme byli celkově druzí. Takže veliký úspěch! Naše škola běžně nemá silné academics týmy, ale letos máme slušnou šanci postoupit na regionals, což je hrozně super. Povedlo se nám navíc do týmu dostat celkem 3 exchange studenty, takže se nám daří fajnově, a ještě jsme dobrá parta. Já osobně nikdy úplně nevynikala ve sportech, ale už od mala dost "grindim" školu a vyhrála jsem i pár soutěží, a tak mám radost, že se mi podobná šance naskytla i tady v USA. Škola sama o sobě tady není moc náročná, a tak všechen volný čas trávím studováním, abych byla district meet ready, jak to jen jde.

valentine

Valentine season v USA

RAM smart;))

RAM smart

Tak tady to dneska utnu. Děkuji moc všem za přečtení mého blogísku<3 Fakt si připadám, že celkem vařím, když píšu česky;) Doufám, že se všichni máte dobře a všechny, ať už jste kdekoliv, moc zdravím. Poslední dobou si uvědomuji, že se můj exchange year pomalu řítí do konce – zbývá mi 3,5 měsíce, a to je fakt děsivé. Utíká to šíleně rychle. Jak říká titulek: "Don’t stop me now. I’m having good time and I don’t want to stop at all."

Mějte se krásně a skládejte básně,

Kačí<3

 

PS: foto domácího ŽITNÉHO CHLEBA jako bonus + selhání znalosti zeměpisu.

chleba

CHLEBA Z ŽITNÉ MOUKY A KVÁSKU!<3 (postrach každého toasťáku)

almdudler

Návštěva World Market a moje nejoblíbenější limča - Almdudler. Amíci si akorát spletli zemi původu - záměna Rakouska a Austrálie:D

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

04. 07. 2024 Poslední blog z USA
22. 05. 2024 Academics
25. 04. 2024 District meet & prom