Academics

Ahojky všichni a vítejte po docela dlouhé době u mého blogísku! Dneska bych se s vámi ráda podělila o regional a state meets, na kterých jsem byla. Také si dnes povíme více o tom, jaký je konec školního roku v USA, AP testování, academic awards a o mé nastávající graduation.

Tak tedy hezky od začátku …

Během posledních týdnů se toho přihodilo opravdu hodně a nebála bych se říct, že to byly mé zatím nejlepší týdny v USA. Poslední dubnový víkend se náš science tým vydal na regional UIL academics meet ve městě Lubbock. Od chvíle, kdy jsem věděla, že postupujeme na regionals, tak mi každý učitel říkal, že vidět Lubbock, TX je ta true Texas experience. Tak jsem byla celkem napjatá, co mě vlastně čeká. Lubbock je univerzitní město, které bývá často zasažené písečnými bouřemi, protože kolem něj nejsou žádné hory – všude je jen pusto prázdno. I přes to všechno, co jsem si vyslechla, se mi tam líbilo a užila jsem si čas strávený na university campusu Texas Technical University. Nicméně, to důležité … V sobotu ráno jsem si napsala science test a hned poté jsem hned domů poslala všem snap: basically saying that I’m so cooked and smoked, měla jsem pocit, že jsem test pokazila a naděje na State meet v Austinu zhasly. O hodinu později mi ale zavolal kamarád z Thajska, že jako tým postupujeme! Měla jsem neuvěřitelnou radost a byla absolutně v šoku, když jsem zjistila, že jsem vyhrála celý meet jako individual a v sekci fyzika. Přijet domů jako regional champion se třemi zlatými medailemi na krku byl absolutně nepopsatelný pocit.

Fotka hned po vyhlášení výsledků, došly jim zlaté medaile, tak mám na krku jen dvě:D

Tady přebírám ceny

O tři týdny později jsme si zabalili kufry a jako první science tým v historii naší školy jsme jeli soutěžit na celostátní kolo soutěže. Ještě před tím jsme ale ve škole měli send off s kapelou a roztleskávačkami a k tomu projeli všechny školy v našem districtu a dali si high five s mladšími studenty. Na závodech se nám moc nedařilo, protože jsme se na ně nepřipravovali :D (naše šance na úspěch byly nízké, a tak veškerá energie byla směřována do AP testů). Nicméně – Austin, hlavní město Texasu, byl úplně krásný, skvělý … Viděla jsem hodně zelených ploch, veřejnou dopravu, muzeum umění, capitol a campus the University of Texas at Austin (32. nejlepší univerzita ve Státech). Hrozně jsem si to užila a všichni lidé v našem týmu a náš coach (můj AP physics teacher) mi budou strašně moc chybět.

Náš science team v Austinu, za námi můžete vidět Capitol

Downtown Austin (na řece byly želvičky a v mostě netopýři)

Dva dny po návratu, v pátek 17. května, jsem ráno psala AP Physics 1 test. Upřímně, jsem si vědomá, že skóre z tohohle testu mi bude v Česku pravděpodobně úplně k ničemu, ale já si to prostě chtěla vyzkoušet. Američani, kteří z AP testu získají skóre 3 a vyšší (škála je 1-5), získají na většině univerzit college credit, což jim šetří čas i peníze. Pro mě tohle "vysokoškolské testování" představovalo cennou zkušenost, kterou jsem chtěla mít – navíc mě fyzika baví. V červenci uvidíme, jak se mi podařilo hah (AP physics 1 test má nejnižší passing rate ze všech AP testů:)

Školní rok se nám pomalu ale jistě řítí do konce a s tím i můj pobyt v Americe. Dneska, když to píši mám poslední den vyučovaní a finals zároveň. Příští týden mě čekají jen aktivity pro seniors a v pátek graduation! Dneska večer máme taky banquet pro theatre a track & field zároveň – dostaneme certifikáty, zavzpomínáme na sezónu a rozloučíme se seniors.

V pondělí večer jsem já a moji hostitelský rodiče byli pozváni na academic awards ceremony. Jednalo se o ceremonii ve školním auditoriu, kde byli oceněni studenti za jejich úspěchy na poli academics během letošního školního roku. Já jsem přebrala hned několik cen – až se mě ředitelka zeptala, zda si na podiu rovnou nechci sednout, abych se pořád nemusela zvedat ze svého místa:). Získala jsem medaily za "outstanding academic performance" – cena za to, že jsem celý školní rok byla na A honor roll a získala certifikaci v Adobe Premiere. Poté náš UIL academic head vyhlásil úspěchy z UIL soutěží a já přebrala certifikáty ze state a regional meets. Následně mi byly uděleny 3 certifikáty "for excellence in Statistics, Chemistry, English III" (nejlepší student v daném předmětu na škole). A na závěr jsem získala skleněnou plaketu jako top student in AP physics. Na tu jsem upřímně nejvíce pyšná, protože bych nikdy neřekla, že se tady ve Státech ve fyzice najdu a že mě bude tak moc bavit.

Certifikáty za classes, které jsem letos měla

Breanna (jediná Američanka v našem teamu), já, Sun z Thajska. Fotka v našich letterman jackets, které jsme získali v rámci academics.

Tak tady bych se s vámi dneska ráda rozloučila. Čas se mi krátí, ale doufám, že tohle ještě není poslední blog, který ode mě z USA čtete:) Za týden v pátek budu oficiálně american high school graduate (s oficiálním diplomem) a tím tak docela skončí moje cesta. Připadá mi to celé strašně zvláštní a nijak si nepřipouštím, že za měsíc už budu doma v Česku. Za ten rok tady jsem se neuvěřitelně posunula a vyrostla, třeba dneska jsem dokonce četla školní annoucements v rozhlase a rozloučila se tak se školou za všechny exchange studenty! To je něco, na co bych si v srpnu opravdu netroufla – "Mám silný přízvuk, budou mi vůbec rozumět?" Už bylo na čase se takových myšlenek zbavit. What’s the worst that can happen, right?

Mějte se fanfárově,

Z Texasu na viděnou.

Kačí <3

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

22. 05. 2024 Academics
25. 04. 2024 District meet & prom