První Halloween a poslední volleyball game

Další má Colorádská dobrodružství, jak tu probíhá Halloween.

Moji nejmilejší čtenáři,

zdravím vás všechny u dalšího blogu, kde s vámi.  sdílím veškeré své americké zážitky. Dnes se dozvíte, jak tu probíhá jeden ze svátku a tím bude Halloween, také probereme konec volejbalové sezóny a plno dalších.

Před týdnem mi skončila volejbalová sezóna, měla jsem své poslední dva zápasy amerického volejbalu. Na můj domácí zápas se přišla podívat paní Lee White, od které mám stipendium. Zápas jsme vyhráli a já si poté s paní Lee povídala o všem, co nás jen napadlo. Bylo to velmi milé setkání a byla jsem ráda, že si užila i zápas jako takový. Náš poslední zápas jsme po dlouhém boji bohužel prohrály, tudíž naše finální skóre bylo 9 výher a 10 proher. I když to byla náročná sezóna, tak jsem si to moc užila, našla nové kamarády a mrzí mě, že to uteklo tak rychle a je konec. Celou volejbalovou sezónu jsme ukončily Lip Sync soutěží. Měli jsme šest skupinek po šesti lidech a každá skupina si na přidělenou písničku připravila krátké vystoupení. Porotci hodnotili tři kategorie - choreografii, kostýmy a to jestli vyslovujeme text. Můj tým sice skončil na posledním místě, ale rozhodně jsme si užili poslední společně chvíle a zasmáli se.

O víkendu nám tu napadl první sníh. Byl to velký nezvyk mít první sníh již v říjnu. Bohužel se přes víkend teploty dost zvýšily a sníh nám tedy moc dlouho nevydržel. Jestli bych vám měla popsat počasí v Coloradu, tak bych vám řekla, že nikdy nemůžete předvídat jak teplo daný den bude, teploty se tu mění hrozně rychle. Jeden den máte -12°C a druhý den se můžete jít opalovat, protože svítí sluníčko a je 25°C. Skiarealy se však už otevírají a já už se nemůžu dočkat na první Colorádskou lyžovačku.

Jak asi víte poslední den října patří Halloweeenu. V USA je to velká věc. Já jsem bohužel s rodinou dýně nevyřezávali nebo nijak nevyzdobovali dům, ale většina domů do toho dají 100% a cítíte se v úplně jiném světě. Když se začínalo stmívat pomáhala jsem rozdávat sladkosti malým koledníkům, jakmile se však setmělo, tak byl náš čas na takzvané Trick or Treating. Oblékli jsme si naše kostýmy a vyrazili jsme do ulic našeho neighborhood. Spočívá to v tom, že chodíte s tašku v kostýmu od domu k domu, kde zazvoníte a řeknete “Trick or Treat” a vykoledujete si sladkosti. My jsme tím strávili dvě hodiny a byli jsme promrzlé, za ty sladkosti to však stálo. Mám jich tolik, že bych se nedivila, kdyby mi vydržely až do Česka.

Následující víkend jsme se společně s mou koordinátorkou a dalšími vyměnnými studenty vydali do Denveru. Konala se zde Noc Muzeí, tím pádem byl vstup do všech muzeí zdarma. Ráno mě můj hostující táta odvezl domů k mé koordinátorce, kde jsem pomáhala upéct sušenky na piknik. Když jsme dorazili do Denveru, potkali jsme se s ostatními vyměnnými studenty od Greenheart. Udělali jsme si piknik, zahráli si jak evropský, tak americký fotbal a následně se vydali do vědeckého muzea. Když jsme vše prošli přesunuli jsme se autobusem do výtvarného muzea. Celý den jsem si vážně užila a určitě jezděte na takovéto akce, máte možnost potkat další Exchange students a vždy to jsou super lidi a můžete si vytvořit kamarádství po celém světě.

To je dnes ode mě vše a zase u příštích colorádských dobrodružstvích.

Pac a pusu Anča

Halloween

University of Colorado

Pečení sušenek

Muzeum v Denvru

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí