Nebraska a první americké Velikonoce

Moji milí čtenáři, dneska tu probereme další zážitky v USA tentokrát výlet do vedlejšího státu Nebraska a Velikonoce, jak to v USA probíhá.

Moji milí čtenáři, dneska tu probereme další zážitky ze studia v USA tentokrát výlet do vedlejšího státu Nebraska a Velikonoce, jak to v USA probíhá.

NEBRASKA

Minulý víkend jsme si s hostitelskou rodinou udělali výlet do Nebrasky jen na víkend, abychom navštívili budoucí univerzitu mé hostující sestra. Škola se nachází ve městě Lincoln a cesta nám trvala kolem 7 hodin takže to docela šlo. První den jsme se šli podívat po městě a Lincoln je College City, takže se zde nachází velká univerzita. Lincoln se celý točí kolem místní univerzity University of NEBRASKA, místní jsem velkými fanoušky fotbalového týmu Nebraska Huskers, takže obchodu s merchem máte všude kolem sebe. Musela jsem si tedy koupit tričko s nápisem University of Nebraska. Druhý den nás čekala návštěva vysoké školy kde je moje host ségra takzvaně “commited” aby hrála za školu basketbal. Znamená to, že je 100% zavázaná jít na tuto školu. Bude hrát za Nebraska Wesleyan University, prošli jsme si celý kampus školy, bylo to určitě něco jiného než české školy a měla jsem radost, že mohu vidět kde moje ségra bude bydlet. Celý výlet jsem si celkově užila bylo to zase něco jiného než Colorado a nové zážitky.

VELIKONOCE

Velikonoce se určitě slaví jinak v Americe než jak to slavíme v Česku. Žádné pomlázky tu nenajdete. My jsme s rodinou všichni bojovali posledních pár dnů s tím že jsme byli nemocní, ale stejně jsme si udělali hezké svátky. Den před Velikonoční Nedělí jsme se hostující sestrou připravili vajíčka pro mladšího brášku, dali jsme do plastových vajíček sladkosti nebo menší hračky a různě jsme je po domě a zahradě schovali. V neděli ráno jsme se probudili s tím, že přišel Velikonoční Zajíc a bráška začal hledat jeho nadílku. Nakonec jsme všechny našel, ale Zajíček mu dal teda zabrat. Poté jsme se ségrou začali připravovat oběd. V Americe na Velikonoce jí pečenou šunku, my jsme ji připravily se šťouchanými bramborami, plněnými jalapeňo papričkami, deviled eggs a upekly buchtu. Všem chutnalo tak jsme byly rády. Zbytek dne jsem jen sledovali probíhající March Madness, což je závěrečný basketbalový zápas vysokých škol.

 

To je ode mne vše, pac a pusu Anička…

Nebraska obchod

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí