Díkůvzdání v Americkém stylu !

Vítám vás zpět u dalšího blogu. Dnes se s vámi podělím o mé zážitky z prázdninového týdnu plného her, zábavy a hlavně spoustou jídla.

Náš vánoční stromek!

Začátek týdne se zdál docela nevinně. Dny jsme trávili připravováním se do školy, abychom úkoly nemuseli řešit během Díkůvzdání. V pondělí ráno se u nás ukázal děda, který přijel pro krocana. Později mi bylo řečeno, že naplnit ho nádivkou trvá doopravdy asi 3 dny, takže ho musel dovést domů včas aby se vše stihlo.

Znavená z rozbalování maminčiných betlémů :D

V úterý jsme neotáleli. Samozřejmě z domu musela zmizet Halloweenská výzdoba, takže jsem se s luckou dala do práce. Poté se musely všechny krabice s Halloweenem uklidit a vytahat ty vánoční. No samozřejmě jich nebylo málo jelikož maminka je vášnivá sběratelkyně betlémů jakéhokoli typu, barvy i velikosti (prý jich má přes 90).

Šlehačka neskončila jenom na koláčích!

Po klidné středě nadešel ten krásný svátek. Díkůvzdání. Po dlouhém připravování a oblékání se vyrazilo k babičce domů, kde na nás čekala polovina rodiny s hromadou jídla. Krocan, brusinková omáčka, nádivka, bramborová kaše a samozřejmě dýňový koláč. Musím se přiznat, že jsem byla jediná, která si přinesla ke stolu pouze jeden talíř. Ostatní si šli alespoň jednou přidat a i tak toho prý měli málo. Po výborné večeři jsme vyrazili na procházku do parku, kde byla rozmístěná vánoční světla s tématickou hudbou, takže skvělá procházka na slehnutí jídla. Po návratu domů jsme všichni snědli alespoň jeden kousek dýňového koláče, o který se tu nejvíce hlásil tatínek. Pak zbývalo jen se odvalit domů.

Stůl č.1

Stůl č.2

Bar

Další den byl samozřejmě Black Friday, takže se šlo nakupovat co šlo. Po dlouhém a skoro nekonečném nakupování jsme se vrátili k babi domů, kde jsme zbytek dne trávili hraním stolních her, ale na konec jsme s děckama skončili u filmu a dospělí si zahráli poker, načež jsme s rodiči jeli domů o patnáct dolarů težší.

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!