Camping & Halloween

Tentokrát vám povím o tom, jak jsem si s rodinou užila kempování a jaký byl můj první, pravý americký Halloween.

Třetí víkend v říjnu jsme jeli s naší velkou dorm rodinou kempovat. Vybralo se, že pojedeme na chatu k jezeru jen kousek odsud. Upřímně se nám tam nejdřív moc nechtělo. Když projíždíme okolo, tak jezero vypadá dost nudně. Tak to ale ve skutečnosti nebylo. Hned po příjezdu jsme si vybalili a rozdělali oheň, protože už bylo celkem chladno. U jezera nás ten večer přivítal ten nejkrásnější západ slunce, a jelikož patřím mezi ty holky, co musí každý hezký západ fotit, tak jsem až do tmy jen chodila po břehu a nedala mobil z ruky. Bylo příjemné takhle vypadnout a jen si užívat to nicnedělání. Další den jsme se všichni vzbudili kupodivu brzo. Přesto, že jsme trefili poslední víkend s opravdu hezkým počasím, tak v noci mrzlo a to nás ráno rychle probralo. V sobotu jsme měli v plánu rybaření. Kamarád naší host mamky nás vzal i na loď. První skupina vyrazila hned po snídani. Zatímco oni byli na lodi, my jsme s holkama opékaly marshmallows a procházely se po parku. Americké státní parky vypadají jinak než ty naše české. Park i celé jezero byly obrovské a ani tam nebylo moc lidí, přesto byl celý park krásně upravený a čistý. Odpoledne jsme taky vyrazily na loď a užily si nádhernou projížďku po jezeře. Udělalo se tak krásně, že jsme se dokonce opalovaly a to se v říjnu v Oregonu málo komu povede.

 

Následující týden jsme tak normálně seděli ve škole a najednou začal za okny padat sníh. Pro nás pro všechny to byl docela šok. Máme tu několik Asiatů a Evropany z jihu, kteří sníh naživo nikdy neviděli. Tady ale bývají zimy opravdu silné a já už se toho nemůžu dočkat. Ten samý den nás ale čekala vojenská zkouška, aneb pořádně fyzicky náročné dvě hodiny, včetně venkovního cvičení, takže sníh nebyl úplně nejlepší zpráva. Vojenský výcvik kupodivu nebyl tak těžký, jak nám původně řekli, i tak to ale bylo vyčerpávající. Musím ale říct, že jsem si to ráda zkusila a dokonce mě to bavilo. Vystoupit ze svojí komfortní zóny a nakonec díky tomu získat nejlepší skóre opravdu stálo za to.

 

O víkendu jsme vyrazili do Sumpteru, což je takové menší městečko v horách. Konala se tam předhalloweenská Truck Trick or Treat, a i když jsme si nevzali kostýmy, všichni místní se na turisty řádně připravili. Vyzdobili si auta i domy a jejich cíl bylo dát každému kolik sladkostí pobere. Na samém konci října nás čekal ten pravý Halloween. S holkama jsme se rozhodly, že půjdeme za víly, to ale samozřejmě ještě před tím, než začalo mrznout a sněžit… Naše největší chyba byla, že jsme si jako kostýmy vybraly minišaty a záložní plán prostě nebyl. Jako holku z Moravy mě opravdu nenapadlo, že by mohlo být ještě v říjnu pod nulou. Bohužel bylo. Naštěstí jsme ale stihli obejít celé město do dvou hodin, takže nikdo nezmrznul.

 

Tak zatím ahoj a těším se na vás za dva týdny u dalšího blogu.

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe