Něco málo o mně a mé cestě do USA

Zdravím všechny! Budu vám sem psát o svých zážitcích v USA, tak bych se vám ve svém prvním příspěvku ráda představila. Jmenuji se Lucka, je mi 16 let a jsem z Prahy. Mám psa, dvě sestry a dva bratry - já jsem druhá nejmladší.

Ráda čtu, poslouchám písničky a koukám na filmy. Už odmalička tancuji, ale nikdy jsem se tanci nevěnovala nijak soutěžně. Dělám to spíše pro radost. 

Anglicky se učím už od školky a chodila jsem na bilingvní základní školu. Naprosto miluji cestování, objevování cizích zemí a poznávání jiných kultur. Mám proto pocit, že můj odjezd za studiem někam do zahraničí byl jaksi nevyhnutelný. Vždy jsem mluvila o tom, že bych na rok někam odjela, jen jsem čekala, že to podniknu až po dokončení střední. Když jsem s nápadem odletět do USA přišla poprvé, myslím, že to rodiče ani nepřekvapilo. Začalo to jako teoretický nápad, narazila jsem na Instagramu na reklamu, kde se psalo o možnosti získat stipendium. Rodiče mě v tom podpořili, vždyť šance, že bych byla vybrána, byla stejně velmi malá. Stipendium jsem samozřejmě nedostala, ale už jsem byla do tohoto programu tak zamilovaná, že jsme se o tom začali bavit více reálně.

Než jsem se nadála, sedím v pokoji vedle kufrů, do kterých jsem se pokusila zabalit celý svůj život, a připravuji se na svůj zítřejší odlet do Kansasu. Uběhl více než rok od chvíle, kdy jsem o této cestě začala přemýšlet, a najednou ten moment doopravdy nastal. Těžko se tomu věří. Zítra mě čeká cca 23 hodin cesty, ale nemůžu se dočkat. 

Pokud vše vyjde podle plánu, příště se vám ozvu už z mého druhého domova za velkou louží. Tak držte palce! :)

Lucie Radová

Lucie Radová, Praha
studentka v USA, ročník 2020-2021

Jmenuji se Lucka, je mi 16 let a jsem z Prahy. Na školní rok 2020-2021 letím do státu Kansas.

Poslední příspěvky

16. 03. 2021 Muzikál a Forensics
23. 01. 2021 Vánoce a Silvestr
27. 11. 2020 Díkůvzdání
05. 10. 2020 Moje High School
21. 09. 2020 Nákupy a slunečnice
16. 08. 2020 První dny v Kansasu