Kdy? Kam? Už...

V dnešním blogpostu se dočtete kde v USA budu mít svou druhou rodinu, co se za tu dobu stalo a jaké jsou mé pocity ohledně odletu.

Ahoj moji milí čtenáři,

omlouvám se, že dlouho nevyšel žádný blog. Tak vám to snad teď všechno vynahradím a povyprávím všechno, co se za tu dobu stalo.

KVĚTEN

Můj květen byl plný nedočkavosti. Od té doby, co vím, že jsem získala stipendium, tak jediné mé myšlenky byly o tom, kam poletím, bude to Texas? Florida? že bych jela do tepla? nebo pojedu do zimy? na Aljašku? moře, středozemí nebo hory? Toto byly otázky, které se v mé hlavě neustále střídaly. Kamarádi se mě každý den ptali, jestli vím nějaké novinky. Má odpověď byla stále stejná "Ještě nevím, ale jsem už fakt nedočkavá, snad se to dozvím co nejdřív." Každý, komu jsem se se svým odletem do Ameriky svěřila, mi pověděl "Jakmile budeš mít novinky hned mi to řekni". Doufala jsem, že se to dozvím co nejdříve. V Česku už nám konečně začíná hezké počasí, je teplo. To znamená jediné, školní rok se schyluje ke konci. Tím, že jsem však nevěděla, kam poletím, tak jsem si nemohla na léto plánovat vůbec nic, nevěděla jsem kolik času ještě strávím s rodinou a kamarády, než jim na rok zmizím. Samozřejmě si snažím i co nejvíce užít poslední chvilky z volejbalu, užít si holky, se kterými už pár let trénuju. Chceme si udělat se všema co nejvíce vzpomínek, než se přesunu za oceán a naše společné stěžování, smích i nějaké ty slzy ať štěstím či smutkem, na rok budou pouze vzpomínky, na které budeme myslet, až se nám bude stýskat, ale já doufám, že na žádný stesk v USA nebudu mít čas.

To čekání na umístění se vyplatilo. Přišlo úterý 30.5.2023 a já sedím ve škole, když najednou vidím, že mi přišla zpráva od táty "Ani koukni na mail od Jany, přišlo ti tvoje umístění". Ihned jsem otevřela mail a hltala každé slovo, co tam bylo. Stálo tam, že mi škola začíná už první týden v srpnu, to mě trochu vyděsilo, šla jsem tedy otevřít databázi, abych konečně zjistila to, na co každý den čekám, do jakého státu pojedu. COLORADO, jedu do COLORADA, má další životní etapa se bude odehrát ve městě Fort Collins. Nad městem se rozprostírají hory a je 1524 m.n.m. Rok budu členem již tříčlenné rodiny. Host mamka s taťkou vypadají moc mile a budu mít i jednu host sestru, která je tak stejně stará jak já.

Na nic jsem nečekala, a ještě ten den jsem kontaktovala na mail mou host mamku s tím, že jsem se právě dozvěděla tuto novinu, kdy by se jim hodil video call, a že už se těším až je poznám. Asi o 2 hodiny později mi přišla odpověď. Cože? Už? Na nic jsem nečekala a šla se podívat. Četla jsem co nejrychleji jsem mohla, dozvěděla jsem se takové základní informace o rodině, že budu chodit na High School Fort Collins. Tato škola patří k jedné z nejlepších ve státu Colorado a začíná už 17.srpna. V mailu byl i odkaz, abych si mohla začít vybírat předměty, které bych chtěla, je jich hrozně moc, pořád ještě vybírám. Dále tam stálo, že try outs do volejbalového týmu, kam bych se chtěla dostat, začínají již 7. srpna, takže by bylo vhodné abych přiletěla už 4.srpna, aby si mé tělo zvyklo na výšku, ve které Fort Collins leží a na časový posun, který je 8 hodin. Jako poslední jsme se domluvili na video callu, ale to už v dalším blogu, kde se dozvíte, jak video call probíhal a co jsem se dozvěděla, dále také o před odletové schůzce a jak řeším vízum.

Pac a pusu u dalšího blogu

Anička

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí