Halloween

Zdravím vás zpátky na mém blogu. Dnes vám povím, jak probíhal můj první americký Halloween.

 

Jak asi mnozí z vás ví, tak v Americe se místo dušiček slaví Halloween. Halloween je keltský svátek, ale dnes se hlavně slaví v Americe. Původně to byl den, kdy mohou všechny mrtvé duše na jeden večer zpět to světa živých. Kvůli tomu se lidé začali převlékat za nemrtvé nebo různá monstra, aby se chránili před těmito duchy. Dnes je to už jenom tradice, kde se hlavně děti, ale i dospělí převlékají za všechno možné a buď chodí koledovat, nebo jdou na Halloweenskou párty. Na takové party se většinou hrají různé hry nebo říkají strašidelné příběhy a někdy dokonce hostitel, takové párty pořádá soutěž o nejlepší kostým. Další věc, co je hodně populární v Americe, je Halloweenská výzdoba vašeho domu, a to hlavně zvenku. Mezi sousedy je obrovská rivalita o to, kdo má více a lépe nazdobený dům. Je to něco neuvěřitelného, protože lidé tu jsou schopní utratit hromady peněz jen proto, aby měli na jednu noc v roce nazdobený dům. 

 

Já jsem se se svými kamarády rozhodl, že půjdeme koledovat. Koledování probíhá tak, že se převlečete, za co chcete a chodíte v okolí svého domku k dalším domům. Když přijdete k domu, tak zazvoníte. Zazvoníte tedy jenom pokud venku nemají mísu se sladkostmi, u kterém je většinou napsané: “Vem si Jeden kus.“ Když tedy zazvoníte, tak vám otevřou a vy řeknete: „Trick Or Treat.“ Poté jim podáte svou tašku, kam vám dají sladkosti. My jsme si vzali povlaky na polštáře a ke konci dne jsme je měli skoro plné. My jsme tento Halloween koledovali asi 3 hodiny a pak jsme vyrazili domů. Domů jsme se vydali taky hlavně kvůli tomu, že nám tady začalo sněžit.  Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli jít do vzdálenějších sousedství, protože je tam více domů, tak jsme všichni měli buď skateboard nebo koloběžku, ale kvůli tomu sněhu pak pro nás přijel kamarádův bratr a vzal nás zpátky domů autem. Když jsme se vrátili, tak jsme pozvali všechny kamarády k nám, kde jsme jedli naše vykoledované sladkosti a dívali se na horory.

 

Už od malička jsme vždy chtěl zažít Halloween, protože jsme to vyděl ve filmech. Líbil se mi ten nápad převlékaní se za cokoliv, co chcete a dostávat zadarmo sladkosti. Musím říct, že to bylo přesně tak jak jsme si to z těch filmů představoval. Americký Halloween jsem si opravdu užil.

 

Dýně kterou jsme já a Joel vyřezali

Halloweenská výzdoba domu

Samuel Provazník

Samuel Provazník, Boskovice - Brno
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Jmenuji se Samuel, je mi 17 let a jsem z Boskovic. Rád sportuju a fotím.

Poslední příspěvky

20. 04. 2022 SAT week
17. 03. 2022 Výlet na Floridu
20. 02. 2022 Americký Super bowl
01. 02. 2022 Covid pozitivní v USA