SAT week

Vítám vás zpátky na mém blogu, dnes vám povím o tom, jak probíhal SAT week u nás na škole.

Jak mnoho z vás ví, tak chodím na školu jménem Fort Collins High School, která se nachází ve městě Fort Collins. A předem bych jen chtěl říct, že každá škola to má jinak a já vám povím, jak je to na mé.

Prvně bych vám chtěl vysvětlit co to jsou SAT a k čemu se používají. SAT jsou standardizované testy, které se tu používají pro příjímání studentů na vysoké školy. Řekl bych, že je to dokonce ten nejdůležitější test, co tu dělají. Některé školy to už ale nevyžadují. SAT test má tři části. První je gramatika, potom literatura a poslední je matematika. Některé školy dokonce vyžadují esej, která je nepovinnou součástí SAT zkoušek. SAT se píší v předposledním ročníku střední školy.

 

Teď vám povím o tom, jaký jsme měli tento týden neobvyklý týden. Pondělí a úterý jsme měli normální. V pondělí jsme měli liché hodiny (1.,3.,5.,7.) a v úterý jsme měli sudé (2.,4.,6.,8.). Ve středu se už psaly SAT zkoušky. To znamenalo, že jen Juniors (3. ročník na střední) šli to ráno do školy. Ostatním ročníkům vyučování začalo až v 1:40 odpoledne a končilo ve 4:00 odpoledne. Ted den jsme měli liché hodiny a každá trvala jen 30 minut. Ve čtvrtek se pak psaly PSAT. PSAT jsou zkoušky, které se píšou v druhém ročníku na střední škole. Tyto zkoušky nejsou povinné a jde vlastně jenom o natrénování na SAT. Takže ve čtvrtek ráno do školy šli jen Sophmores (2. ročník na střední) a ostatní měli zase na 1:40 odpoledne a končili jsme ve 4:00 odpoledne. Ten den jsme měli sudé hodiny.  Každá hodina zase měla jen 30 minut a musím říct, že to uběhlo hrozně rychle, protože normálně tu mají hodiny 90 minut. Naše škola se také rozhodla po všech těch testech dát nám v pátek volno.

 

Já jsem se se svými výměnnými sourozenci a tátou rozhodl, že se v pátek podíváme na východ slunce trochu neobyčejně. Vstali jsme ve 3 ráno a jeli jsme k hoře, která se jmenuje Horsetooth Rock. Celý výstup nám trval asi hodinu a půl. A když jsem se dostali až na horu, tak nám do východu slunce zbývalo 30 minut. Na hoře jsme byli zhruba hodinu a pak jsme se vydali zpět dolů. Musím říct, že to byl jeden z nejlepších zážitků, co jsem tu měl a výhled od tam na celé město Fort Collins a okolí byl dechberoucí.  Domů jsme se vrátili zhruba v 8 ráno, a i když jsme zbytek dne strávili spaním a odpočíváním, tak to určitě stálo za to.

 

Výšlap na Horsetooth

Východ slunce

Horsetooth ve dne

Samuel Provazník

Samuel Provazník, Boskovice - Brno
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Jmenuji se Samuel, je mi 17 let a jsem z Boskovic. Rád sportuju a fotím.

Poslední příspěvky

20. 04. 2022 SAT week
17. 03. 2022 Výlet na Floridu
20. 02. 2022 Americký Super bowl
01. 02. 2022 Covid pozitivní v USA