Americký Super bowl

Vítám vás zpátky na mém blogu, dnes vám povím o tom, co to je Super bowl a jak probíhá taková super bowl párty.

Rovnou bych začal tím, co to vlastně ten Super bowl je. Takže Super bowl je finálový zápas, kterým vrcholí play-off severoamerické ligy v americkém fotbalu. Jedná se tedy o jeden zápas mezi dvěma nejlepšími týmy z play-off. Tento rok to bylo druhou neděli v únoru a hráli proti sobě Los Angeles Rams a Cincinnati Bengals. Zápas probíhal tak, že se hraje první polovina zápasu a pak je takzvaná „Halftime show.“ Většinou se jedná o koncert a tenhle rok tam zpíval Snoop Dogg, Eminem, Dr.Dre, Kendrick Lamar a Mary J. Blige. Po ukončení Halftime show potom pokračuje zápas. Tento rok vyhráli Rams což jsme všichni čekali. Stadión, na kterém se Super bowl koná má kapacitu až 100 000 lidí. Pro zajímavost, lístek na Super bowl stojí od 6 000 dolarů až po 50 000 dolarů. To znamená, že lístky začínají od cca 130 000 korun českých až po 1 100 000 korun. To my přijde trochu přehnané, ale lidem to asi nevadí, vzhledem k tomu, že je to každoročně vyprodané.

Teď vám popíšu, jak probíhá taková domácí americká Super bowl párty. Prvně jsme samozřejmě museli pozvat nějaké lidi. Pozvali jsme tedy několik lidí z kostela a pak ještě jedny sousedy. Poté jsme si začali plánovat, co nakoupíme a uděláme za jídlo. Když jsme se rozhodli, tak jsme si nakoupili a v neděli ráno jsme začali vařit. To, co se většinou vaří není celé jídlo, ale spíš takové občerstvení. My jsme udělali Buffalo chicken rangoons, což jsou čínské plněné taštičky, potom kuřecí křidýlka a pak jahody v čokoládě. Zbytek už byly jen koupené věci jako brambůrky, různé nápoje, také nějaké muffiny atd.

Super bowl začínal asi v 16:30 a trvalo to zhruba 3 hodiny. Musím říct, že i když americký fotbal nesleduji, tak jsme hrozně rád, že jsem něco takové v Americe zažil.   

Samuel Provazník

Samuel Provazník, Boskovice - Brno
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Jmenuji se Samuel, je mi 17 let a jsem z Boskovic. Rád sportuju a fotím.

Poslední příspěvky

20. 04. 2022 SAT week
17. 03. 2022 Výlet na Floridu
20. 02. 2022 Americký Super bowl
01. 02. 2022 Covid pozitivní v USA