Road Trip po USA

Dneska vám budu povídat o výletě, na který jsem jela se svou lokální koordinátorkou. Lokální koordinátorka má na starosti pár výměnných studentů ve svém okolí. Normálně nám jen jednou za měsíc zavolá, aby se ujistila, jestli je vše v pořádku v naší rodině a škole. Ale občas uspořádá i nějaké zajímavé aktivity. A tak jsme se minulý týden vypravili na road trip do Las Vegas

Ahoj, vítám vás zpět.

Dneska vám budu povídat o výletě, na který jsem jela se svou lokální koordinátorkou.

 Lokální koordinátorka má na starosti pár výměnných studentů ve svém okolí. Normálně nám jen jednou za měsíc zavolá, aby se ujistila, jestli je vše v pořádku v naší rodině a škole. Ale občas uspořádá i nějaké zajímavé aktivity. A tak jsme se minulý týden vypravili na road trip do Las Vegas. Naše skupina se skládala z koordinátorky a jejího manžela, mě, Anny, studentky z Německa, Davida z Mexika a Davida z Ameriky - ten se zná s koordinátorkou, protože jeho mamka byla kdysi její výměnná studentka z Česka (David česky bohužel neumí, narodil se a žije v Americe).

 Nastoupili jsme do auta a vyrazili na dlouhou cestu.  Po několika hodinách jsme dojeli do státu Utah, kde jsme se ubytovali poblíž Arches National Park. V hotelu jsme měli bazén a krásný výhled. Druhý den jsme šli na dlouhou vycházku po překrásném přírodním úkazu, všude kolem bylo spoustu kamenných oblouků. Unavení, ale šťastní jsme se vrátili zpátky do hotelu. 

Ráno jsme vyrazili velmi brzy, abychom stihli dojet až do Las Vegas. Cestou jsme se ale ještě zastavili v Antelope canyonu, který byl vytvořen větrnou erozí a vypadal opravdu neuvěřitelně. 

Samozřejmě jsme nemohli vynechat Grand Canyon. Když jsme tam stáli, já a Anna jsme si říkali, jak jsme šťastné, že jsme v Americe a můžeme vidět a zažít tolik krásných věcí, o kterých by se nám normálně ani nezdálo. 

 Když jsme přijeli do Vegas, bylo už hodně pozdě večer a všichni jsme byli připravení skočit do postele a načerpat síly pro další den. Ve Vegas jsme strávili dva celé dny. Během dne jsme se byli projít po městě a podívat se do všech slavných hotelů, jako New York New York, Paris nebo Venice. Ve všech hotelech to bylo naaranžované jako ve městech, která mají imitovat, jen k tomu byli přidané gamblovací stoly. První večer jsme se šli podívat na The Wow Show, která zahrnovala akrobatické vystoupení, choreografie, žonglování a trochu komedie. Druhý večer jsme šli na hlavní ulici Las Vegas, plnou hlasité hudby a pouličních performerů. 

 Poslední den jsme strávili v podstatě celý v autě, protože jsme se museli vrátit ze státu Nevada zpět do Colorada. Ale i přesto byl tento výlet nezapomenutelný. Nejen že jsem navštívila místa, o kterých by mě ani nenapadlo, že je kdy navštívím. Navíc jsme měli skvělou partu lidí, se kterými už teď vím, že zůstanu v kontaktu i po návratu do ČR.

 

Děkuji vám za přečtení.

 

Madla

Antelope Canyon

Antelope Canyon

Delicate Arch

New York New York v Las Vegas

Grand Canyon

M&M store in Vegas

Já a Anna u Grand Canyonu

naše parta

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě