Pobřežní putování

Další dva týdny v Americe jsou za mnou a přišel čas na update!

Víkend 16. a 17. září jsem strávila na roadtripu po pobřeží Kalifornie s mými host rodiči a kamarádkou ze školy Rae. Vyrazili jsme brzy ráno a zamířili směrem k San Francisku. Na snídani jsme zastavili v dánském městečku Slovang a prohlédli si malé krámky a tržnici. Další zastávkou byla farma, kde jsme nakrmili pštrosy a vyjeli výš na sever k nejmenšímu městu, které jsem kdy viděla, jménem Harmony. Celé město má 18 obyvatel a skládá se z kavárny, obchůdku se sklem a stánku se zmrzlinou. Naší finální destinací byl zámek Hearst, budova z 20. století plná architektury z mnoha částí Evropy a pláž s tuleni. Na večer jsme zastavili u moře na výhled se západem slunce a pomalu vyrazili zpět.

Druhá zajímavá věc, kterou jsem měla tu radost zažít, byla Universal horror night. Populárními atrakcemi se v času Halloweenu stávají chodby inspirované horrorovými filmy, plné herců, kteří mají jediný úkol, vyděsit vás. Navíc po celém Universal parku chodili lidi na chůdách a v kostýmech a strašili návštěvníky. Rozhodně se nebáli skočit vám pár centimetrů od obličeje a falešné motorové pily a nože jen dodaly na efektu.

Posledním zážitkem, který dneska převyprávím, je hike s kamarádkami k vodopádům. Brzy ráno jsme vyjely na horu Baldy, kde jsme přešly pár kopců, zlezly svah a skrz vodu přebrodily k vodopádu, kde jsme poseděly. Do vody jsme si ale netroufly, protože proudí z hor a byla tak studená, že štípala na kůži. Pak jsme se prošly po přírodě v okolí a zakončily náš výlet společným obědem.

Co se týče mých pocitů z posledních dvou týdnů, rozhodně byly jednodušší než ty předtím. Ať už se jedná o mluvení v angličtině, odloučení od rodiny, nebo změna rutiny, všechno se konečně tak nějak rovná do pořádku, a přestože je to pro mě ve spoustě aspektů pořád nepřirozené, už mě to tolik neovlivňuje. V každém předmětu už mám kamarády, někoho o koho se opřít v případě nouze a většina mých učitelů je vyloženě úžasná. Myslím, že děti tady v Americe si ani neuvědomují, jak zábavná jejich výuka je, v porovnání s tím, na co jsem zvyklá.

Abych to uzavřela, prostě mám konečně pocit, že to celé vlastně bude v pořádku a veškerý strach ze mě začíná opadat.

Mt. Baldy

Pobřeží Cali

Universals studios

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!