Mé umístění na škole v USA – Florida!

Avšak měsíc na to jsem obdržel další e-mail od p. Rule. A ano, tentokrát už to opravdu byl ten dlouho očekávaný e-mail, na který jsem čekal! Dostal jsem v něm informace o mé hostitelské rodině a o mém umístění. Když jsem si přečetl celý email a především informace o umístění, nemohl jsem uvěřit vlastním očím... V kolonce ,,místo" bylo napsáno..............(chvilka napětí)

Ahoj, opět vás zdravím a přináším další článek, článek o mém splněném snu.

Rád bych vám sdělil a popsal mou cestu, která se týká právě umístění na střední školu v USA. Na již zmíněné umístění jsem čekal poměrně dlouhou dobu, a to necelý půl rok, přesněji asi 5 měsíců. Nervozita a nejistota stoupala a já už se nemohl dočkat na ten osudný den. Na den, kdy mi přijde ten očekávaný email. Po několika dnech, týdnech a měsících se ze mě pomalu ale jistě stával jakýsi „zombie“, který každých patnáct minut koukal na e-mail a několikrát obnovoval stránku. Myslím si, že jsem to už uměl dokonce i po slepu.

Asi po 4 měsících mi svitla naděje, když se v mé e-mailové schránce objevila zpráva od p. Rule. "ANO, je to tady!" Říkal jsem si. S radostí, nadšením, ale i velikým napětím jsem otevřel příchozí email. Asi největším paradoxem je, že přestože jsem dělal takřka nonstopového hlídače mé e-mailové schránce, první, kdo si přečetl e-mail od p. Rule, byli mí rodiče. K mému menšímu zklamání zmiňovaný e-mail nebyl tím emailem, na který jsem takovou dobu čekal. Byl to pouze informativní email, ve kterém stálo, že sice již mám vybranou hostitelskou rodinu a americkou školu (což byla přeci jen dobrá zpráva), ale že škola požaduje vyplnění dalších xxx dokumentů, než bude vše definitivní. A tak jsem vyplňoval a vyplňoval a stále přemýšlel, kam asi tak budu přidělen.

Avšak měsíc na to jsem obdržel další e-mail od p. Rule. A ano, tentokrát už to opravdu byl ten dlouho očekávaný e-mail, na který jsem čekal! Dostal jsem v něm informace o mé hostitelské rodině a o mém umístění. Když jsem si přečetl celý email a především informace o umístění, nemohl jsem uvěřit vlastním očím... V kolonce ,,místo" bylo napsáno..............(chvilka napětí): Florida. Ano, čtete správně. Já budu studovat na Floridě! Sám jsem tomu stále nemohl uvěřil a tak jsem ihned obnovil stránku a zkontroloval jméno na přihlášce a ostatní údaje, jestli se mi to přeci jen nezdá. Takhle jsem to udělal dokonce několikrát. Ale nezdálo. Ono se mi to opravdu nezdálo. Měl jsem několik vysněných míst, jako např. Californie, Oregon... Ale ani ve snu mě nenapadlo, že bych měl takové štěstí dostat se na Floridu. Byl a stále jsem vděčný za tuto možnost studovat v USA, avšak Florida mé nadšení ještě zněkolikanásobila. Z toho pro mě plyne jediné... A to, že čekat se opravdu vyplatilo! :)

 

Martin Laštůvka

Martin Laštůvka, Most
student v USA, ročník 2019–2020

informace o studentovi...

Poslední příspěvky

16. 01. 2020 Vánoce na Floridě!
07. 11. 2019 Homecoming!