Hurá za oceán, aneb cesta za splněným snem!

V tuto chvíli stála přede mnou ještě jedna velká překážka, větší něž kterákoliv jiná... RODIČE! Zpočátku byli velmi skeptičtí a odmítaví. Pro jejich neštěstí mají doma mě, který když si něco umane, jen tak lehce se toho nevzdá. A tak po několika dnech už sedíme v autě směr Hradec Králové na informační schůzku k p. Rule (a konečně byli síly vyrovnané :D)

Ahoj, jmenuji se Martin Laštůvka. Jsem studentem střední školy a následující školní rok budu studovat v USA.

Protože mezi můj největší koníček patří anglický jazyk, hledal jsem možnosti, jak se v něm ještě více zdokonalit. Nejlepší způsob, jak se naučit cizí jazyk, je podle mého názoru žít a nejlépe studovat v zemi s daným rodným jazykem. Proto se mé myšlenky obrátily na studium v cizině. Jelikož však mé nadšení pro studium v zahraničí se mnou nikdo nesdílel, stál jsem sám proti obrovskému snu, který se každým dnem více a více vzdaloval a stával se méně dosažitelným. Jakýmsi zlomem bylo, když jsem se od mé sestřenky dozvěděl, že její kamarádka bude studovat rok v USA. V tu chvíli se mé myšlenky opět obrátily na studium angličtiny v zahraničí a nemohl jsem je dostat z hlavy. Dalo mi to znovu jakousi špetku naděje, když jsem věděl o někom v mém okolí, komu se to povedlo. Začal jsem projíždět internet a zjišťovat více právě o studiu v zahraničí. Navštívil jsem stránky hned několika agentur, poskytující studentům středních škol rok studia v USA. S některými z nich jsem byl i v kontaktu, jen si vybrat. V tuto chvíli stála přede mnou ještě jedna velká překážka, větší něž kterákoliv jiná... RODIČE! Zpočátku byli velmi skeptičtí a odmítaví. Pro jejich neštěstí mají doma mě, který když si něco umane, jen tak lehce se toho nevzdá.

A tak po několika dnech už sedíme v autě směr Hradec Králové na informační schůzku k p. Rule (a konečně byli síly vyrovnané :D) Za pár dní po schůzce a poradě s mými rodiči jsem již vyplňoval přihlášku na studijní pobyt ve Spojených státech amerických a čekal na umístění v mé hostitelské rodině.

Ještě sice nevím, co mě za "velkou louží" čeká, ale jsem připraven se postavit případným výzvám a všemu, co mě tam čeká. Avšak věřím a doufám, že všechno bude tak, jak má. 

V neposlední řadě jsem moc vděčný. Za tímhle vším stojí spousta lidí, kterým bych chtěl poděkovat. Ať už za podporu, motivaci či jen to, že stáli a stojí při mně. A to především svým rodičům, že mi tento můj veliký, vysněný sen proměnili ve skutečnost! ♥

Martin Laštůvka

Martin Laštůvka, Most
student v USA, ročník 2019–2020

informace o studentovi...

Poslední příspěvky

16. 01. 2020 Vánoce na Floridě!
07. 11. 2019 Homecoming!