Víkend 7. 8.

Vstal jsem brzy bez budíku, jako vždycky, ještě jsem se nepřenastavil na spací režim který je v Americe, takže normálně vstávám kolem 5 nebo 6. A tak jsem vstal a šel jsem dolu udělat všem snídani, Cam a Cooper(host sestra a bratr) byli na víkend u táty, takže jsem tu byl jen já, Kym a Nico(druhý exchange student, ze Španělska).

Rozhodl jsem se, že udělám palačinky, takže jsem si našel mísu, vajíčka, mouku, máslo a mléko, všechno jsem to smíchal dohromady a začal jsem je smažit, první se mi moc nepovedla, ale ty ostatní už byly krásné. Já jsem si je dal s jahodovou marmeládou, cukrem, nebo javorovým sirupem, Kym si je dala s cukrem a ovocem a Nico si je dal s máslem a cukrem. Všem to chutnalo, všichni jsme se najedli.

Fotka části palačinek, které jsem dělal

Když jsme se najedli, šel jsem se oholit, vyčistit zuby a umýt a zjistil jsem, že se mi vybil holící strojek a jediná nabíječka kterou mám je s českou koncovkou, naštěstí jsme jeli do obchodního domu. Úplně první věc, co mě a Nica zaujala byl velký obchod s pokémonama, ne jako máme u nás hračkářství a tam jsou trošku pokémoni, velký, kamenný obchod, který se zaměřoval jen na pokémony. Nejdříve šla Kym vybrat dárek pro Coopera, protože má 8.9. narozeniny, vybrala mu zelenou havajskou košili, Nico si mezitím našel a koupil boty a já jsem se tam jen tak procházel. Když všichni našli, co chtěli, začal jsem já hledat redukci z české na americkou. Bohužel ji v obchodu neměli, takže mě Kym vzala do jiného a tam jsme ji našli hned.

Předek obchodu s pokémonama

Jedna část výlohy obchodu s Pokémonama

Mezitím si Nico našel nějaké sladkosti a když jsme si všechno koupili(teď už mi karta normálně fungovala), vzala nás Kym na oběd do Chick-fil-a, nejblíže to mělo k McDonaldu, ale byli tam jen sandwiche z kuřecího masa, nuggety a stripsy, akorát nuggety byli o dost menší než v McDonald ‘s. Dal jsem si 12 nugget, hranolky a vodu. Měli tam také piano, takže mě Kym poprosila, jestli bych jim nemohl něco zahrát až dojím. Jakmile jsem dojedl, šel jsem si sednout k pianu a zahrál jsem jim pár písniček.

Chick-fil-a restaurace v Austinu

Já v restauraci, jak hraji na piáno.

Když jsme dorazili domů, byl jsem dost unavený, a i když měl Nico dělat dneska večeři, šel jsem si lehnout a usnul jsem asi kolem 7 hodiny. 

V neděli ráno jsem se klasicky probudil asi v 5 hodin, takže jsem si pustil pár dílů seriálu a pak jsem vstal, šel jsem dolů, k snídani jsem si dal Cheerios a Cornflakes s mlékem. Když se probudili a nasnídali ostatní, vyrazili jsme do LBJ muzea a knihovny(LBJ je Lyndon Baines Johnson, jeden z amerických prezidentů). Dorazili jsme k mohutné 10 patrové budově, vešli jsme dovnitř, zaplatili vstupné a šli jsme si prohlížet a číst si co všechno LBJ udělal za své roky prezidentství. LBJ byl vice-prezident J. F. Kennedyho, takže poté co byl Kennedy zastřelen, LBJ se stal prezidentem. Úplně nahoře v 10 patře, byla menší replika oválné pracovny, byli jsme v muzeu celý den. Pak jsme šli domů, udělali jsme Cooperovi dort k narozeninám, najedli jsme se, já si dal Nicovi masové kuličky, které dělal minulý večer a já usnul a pak jsme se připravili na pondělí na první den školy a já se umyl a šel spát.

Budova LBJ muzea a knihovny

Oliver Hnát

Oliver Hnát, 
student v USA (Austin, Texas), ročník 2019–2020

Poslední příspěvky

21. 12. 2019 Colorado a Vánoce
30. 09. 2019 Jídla a pár dní
17. 09. 2019 Týden ve škole
10. 09. 2019 Víkend 7. 8.