První týdny v Coloradu

Dobrý den, vítám vás u prvního plně amerického blogu, tentokrát se dočtete o spoustě věcí, které jsem tu zažil během svých prvních týdnů. Dočtete se, co je stejné, co je jiné a jaké to tu je.

Zdravím vás z Colorada, tentokrát se dočtete o mých prvních zážitcích z Colorada.
Do Colorada jsem dorazil v neděli 7.8.2022. Z Denverského letiště mě odvezla rodina do našeho domu. Domů jsme dorazili kolem jedenácté hodiny, po čemž jsem šel rovnou spát. Druhý den jsem se vzbudil v osm hodin a s výměnnou matkou jsme jeli do školy, kde jsme se setkali se školní koordinátorkou, která mi ukázala můj rozvrh, který jsme společně doladili. Po té jsem šel na svou první hodinu, což byla druhá hodina dne. Na škole, kterou navštěvuji, používají systém blokové výuky, což znamená, že jedna vyučovací hodina má sto minut. Každý den máme čtyři hodiny a na konci dne máme třicetiminutový blok, ve kterém si můžeme povídat se spolužáky, zajít se poradit o čemkoli s jakýmkoli učitelem nebo pracovat na domácích úkolech. Náš rozvrh je také rozdělen na modré a červené dny. Červené dny jsou pondělí a středa a modré dny jsou úterý a čtvrtky. Naše škola má v pátek volno, což ale není obvyklé, protože žádný z mých sourozenců to takto nemá.
Škola je velmi odlišná od školy v Česku. Je větší a celkový přístup k výuce je jiný. Tím, že si studenti mohou vybírat předměty, vědomosti mých spolužáků jsou relativně jednostranné. Protože jsem si též mohl vybrat svoje předměty, je to pro mě zajímavá zkušenost.
Moje rodina je naprosto úžasná, krásně si rozumíme a mám pocit, že jsem sem dobře zapadl. S nejmladší sestrou často hrajeme tetherball, což je sport, kde je míč na provaze připevněný na tyči, která je připevněná do země. Cílem je omotat míč s provazem kolem tyče. O víkendech s rodinou chodíme do kostela a také na zápasy nejstarší sestry v softballu, pokud nějaké má. V pátky také sem tam míváme nerf války s mladšími sourozenci. Rodina se mnou také sepsala seznam jídel, které musím ochutnat než odjedu, takzvaný ,,bucketlist” a postupně pracujeme na odškrtávání věcí z tohoto seznamu. Můj oblíbený pokrm zatím byl corndog, což je párek obalený v kukuřičném těstě a celé je to usmažené.
Rodina mě také vzala do jednoho obchodu, kde měli ruské kolo uvnitř budovy. Celá budova byla velká jako nákupní centrum v Česku, ale byl to jenom jeden obchod.
Velký nezvyk pro mě také je, že všichni mí spolužáci řídí. A navíc tři čtvrtiny z nich řídí pickupy.
Děkuji vám za čtení mého blogu, a těším se na vás příště.

Opékání marshmallows u jezera.

Rybaření s rodinou v místním rybníku

Teatherball se sestrou

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago