Los a divadlo ...

Zdravím vás. V dnešním blogu vám povyprávím více o tom, co se děje ve škole. Povím vám o novém předmětu Junior Prep, první divadelní zkoušce a o výletu do hor.

Jak už jsem zmínila, tento půlrok mám speciální předmět jménem Junior Prep. Trochu jsem se o něm rozpovídala v mém rozhovoru s Janou Rule. V podstatě tento předmět vás má připravit na váš život po střední. Hlavním účelem je pomoci studentům najít školu, která jim bude nejvíce vyhovovat a jak se připravit na jimi vybrané povolání, ale na začátku pololetí se nás učitelka zeptala, co všechno chceme vědět a studenti se ptali třeba na placení za elektriku, vodu, plyn, jak správně vyplnit volební lístek, jak zařizovat pojištění atd. Zatím jsme se zaměřovali na naše osobní způsoby učení – jak se nám nejlépe studuje, co nás nejvíce zajímá, jak se efektivně učit naším způsobem atd. Pomalu začínáme přecházet na výběr školy po střední. Také nesmím zapomenout, že v této hodině pracujeme na SAT testech.

V pondělí byla první divadelní zkouška. Nebudu lhát, karanténa mi hodně uškodila. Došlo mi to, když mi jeden kamarád řekl, že vypadám jako robot. Je vidět, že jak se nic nedělá, tak se hodně ztrácí. Po několika projetí jedné scény jsem se cítila trochu lépe, ale budu muset hodně cvičit. Jinak můžu s klidem říct, že divadlo tady je strašně fajn. Berou to tu trochu víc vážně co se týče kostýmů a rekvizit. Už se nemůžu dočkat.

Celý týden byl zakončen krásným výletem do hor. Jeli jsme se podívat znovu do Estes Parku a tentokrát jsme konečně viděli losa. Sami posuďte, ale byl to nádherný zážitek.

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!