Týden prázdnin !

Zdravím všechny u nového blogu. Poslední týden byl pro mě hodně relaxační. Měla jsem prázdniny od pátku do úterý. Ale i tak jsem zvládla nasbírat nějaké zážitky.

Jeden z nejlepších zážitků bylo vaření bramborových knedlíků. Kolem Vánoc jsem poprosila moji mamku, jestli by mi neposlala hrubou mouku, protože v Americe není hrubá mouka, jen hladká. Musela jsem si měsíc počkat, ale konečně přišla. První plán byl udělat bramborové knedlíky. Musím říct, že nebyly nejlepší, ale rodině moc chutnaly.

Další krásné zážitky mám s mojí hostitelskou sestrou Lucy. Za celý týden jsme spolu nahrály hodně hodin na hře Call of Duty. Hrajeme jako dvě postavy a máme hodně úkolů, které musíme splnit. Vzhledem k tomu, že téma hry je Studená válka a také, že hrajeme jen sami dvě, je to trochu strašidelné, když se musíme najít ve hře najít. I tak to byla paráda.

Nakonec vám prozradím takový můj menší plán. Vzhledem k tomu, že je tu stále málo možností na dobrovolničení, rozhodla jsem se, že budu pořádat živá vysílání v angličtině o výměnných studentech. Chci celé téma probrat v hloubce, ukázat nějaké papíry, které musíme vyplňovat (mám povolení od koordinátorky) a další aspekty, které můžou ostatní studenty zajímat. Napadlo mě to, když jsem vyslala anketu americkým studentům a ptala se jich, jestli by i oni chtěli být výměnnými studenty. A překvapivě většina odpověděla ano. Brzy se ozvu s více informacemi.

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!