Vánoce v USA

Ahoj všichni a vítejte u mého dalšího blogu. Dnes budu mluvit o Vánocích v USA.

V USA slaví Vánoce spousta lidí různě, záleží opravdu na každé rodině. Některé rodiny rády rozbalují dárky od lidí, kteří nejsou v domácnosti, na Štědrý večer, některé rády rozbalují všechny dárky na Štědrý večer( a některé rozbalují všechny dárky na Štědrý den (25.) . Některé rodiny mají dokonce místo Ježíška Ježíška. Proto se moje vánoční zkušenosti mohou lišit od těch vašich.

 

V naší rodině máme Ježíška, který nosí dárky. Což bylo poměrně podobné tomu, jak je to v Česku. Protože jsme dostali nějaké dárky od jiných lidí, rozhodli jsme se jich pár rozbalit na Štědrý večer po večeři. Protože rád vařím, připravil jsem celou štědrovečerní večeři, udělal jsem hřebenatky obalené ve slanině s holandskou omáčkou a croissanty jako předkrm. Jako hlavní chod jsem pak připravil halibuta pečeného na pánvi s bramborovou kaší a beurre blanc. A jako dezert jsme měli půlnoční Bûche de Noël. Celkově to bylo velmi příjemné.

 

Co také spousta lidí ráda dělá, a to i na Halloween nebo na Vánoce, je to, že si rádi zdobí své domy, a já jsem měla možnost pořídit několik fotografií těchto vyzdobených domů, o které se podělím níže.

 

Moc vám děkuji za přečtení mého blogu a uvidíme se u dalšího.

Petr Maleček

Petr Maleček, Hradec Králové
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Je mi 15 let a pocházím z Hradce Králové. Ve škole mě nejvíce baví počítačová věda a fyzika. Ve svém volném čase rád hraju golf a také rád vytvářím webové stránky pomocí Djanga a desktopové aplikace pomocí C#.

Poslední příspěvky

31. 03. 2022 Sporty v USA
23. 01. 2022 Pozitivní COVID test