Příjezd do USA

Vitám Vás u svého blogu z USA.

V USA jsem sice už skoro dva měsíce, ale i tak bych s Vámi chtěla sdílet zpětně své zážitky a svoji cestou.

Už od mala jsem chtěla vycestovat do USA a zažit zdejší zvyky, život v americké rodině, střední školu, naučit se jazyk, poznat nove lidi a také vyjít ze své komfortní zóny. Rodiče s tímto programem souhlasili. Prvně jsem zkoušela výběrové řízení na stipendium s agenturou CCI, které jsem sice nevyhrála, ale i tak se mi agentura tak zalíbila, že jsem se rozhodla s ní pokračovat. 
Po zdlouhavém procesu, kde se musela odevzdat spousta papírů včetně očkovaní, lékařských prohlídek, doporučení učitelů a mnoho dalšího, jsem nedočkavě čekala na své umístění. To mi přišlo na konci května. Dozvěděla jsem se, že poletím do předměstí Dallasu v Texasu, konkrétně do města Roanoke, kde žije asi 10,000 lidí. Má rodina se skládá z host-rodičů, jejich čtyř děti, které jsou už ale dospělé, a z jejich jedno-leté vnučky, která sice v domě nebydlí, ale tráví tam prakticky každý den.
V červnu jsem se také zúčastnila předletové schůzky, které byla pořádaná Janou Rule. Na schůzce jsme důkladně prošli všechno potřebné papírovaní a jak řešit všemožné situace, které mohou nastat.
Léto uteklo rychle a 10. srpna jsem nastoupila do letadla. S moji letenkou sice byly nějaké komplikace, když jsem musela změnit místo odletu z Prahy na Viděn, ale nakonec všechno proběhlo v pořádku a můj let Vídeň-Frankfurt-Dallas proběhl bez potíži a zpozděni.
Na letišti mě vyzvedla hostitelská rodina, která je velmi milá a vycházíme spolu dobře. První týden jsem strávila se svoji hostitelskou rodinou a svoji střední školu Byron Nelson High School jsem navštívila hned dvakrát. Poprvé mi ukázali starší studenti kampus a podruhé kvůli setkáni s golfovým trenérem a Pep Rally, která spočívá v tom, že se představí všichni sportovci a má to posílit školní spirit. 
Pokud chcete vidět více detailů z mého života v zahraničí, můžete mě sledovat na mém Instagramu https://www.instagram.com/juliemikulova_/?r=nametag
Julie Mikulová

Julie Mikulová, Ostrava
studentka v USA, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

03. 10. 2022 Příjezd do USA