Vánoce, Vánoce přicházejí !

Dámy a pánové, Vánoce jsou oficiálně za námi a mně nezbývá nic jiného než se o všem rozepsat, tak se pohodlně usaďte a užijte si čtení.

Kate se nelíbil módní vkus některých chlapců ...

Samozřejmě 18.prosince mi skončila škola a odpoledne byla naplánovaná oslava Lucčiných čtrnáctých narozenin. Vše začalo docela v klidu, byla dobrá večeře a pak začala zábava. Jeli jsme do města, protože nás čekala úniková hra. Já sem se neskutečně bála, protože mi bylo jasné, že to bude i strašidelné. Naším úkolem bylo zjistit jména osmi dívek, které zemřely v sedmnáctém století, pořadí ve kterém zemřely a zjistit, zda jedna z nich nebyla čarodějnice. V časovém limitu jsme to nestihli ale ven jsme se dostali. Musím se přiznat lekla jsem se jenom jednou a to když ze stropu spadl svitek, který odhalil, že ani jedna z dívek čarodějnice nebyla.

Výhled z chaty!

V pondělí 21.prosince jsme se vydali na cestu k prarodičům Wendy a Barrymu. U nich jsme strávili dva dny a třetí den ráno jsme pokračovali dál, ale o tom později. U prarodičů jsem nejenom vyhrála turnaj v kartách ale taky poznala další část rodiny. Jelikož tatínek má čtyři sourozence, bylo nás tam určitě přes dvacet. Byl dobrý oběd, hrály se další stolní hry a bratranci a sestřenice si vyměnili dárky, podle toho koho si dříve vylosovali. Je to tak, aby každý nemusel pořizovat dvacet dárků. O krásných dvou dnech jsme se vydali na cestu na chatu, kde teď trávíme zbytky vánočních dnů.

Příprava na štědrovečerní večeři.

Tady na chatě je moc hezky (poznáte z fotek) a krásné počasí. Štědrý večer tu proběhl krásně. Znovu bylo velmi dobré jídlo a hodně her. Taky tu proběhla speciální výměna dárků, kterou rodina nazývá „the white elephant“ aneb bílí slon. V podstatě si vylosujete číslo a potom v pořadí házíte mincí. Podle toho co vám padne si buď dárek rozbalíte, nebo ho vyměníte s někým jiným, který ho už rozbalil. Byla sranda koukat se jak se babička s mamkou tahaly o skleněný pekáč a tatínek se strejdou o kempovací náčiní. A samozřejmě jsme dárky jako takové rozbalovali až 25.prosince ráno. Všichni jsou se svými dárky spokojeni a zbytek dne byl stráven sledováním vánočních filmů.

Toto je pro tento blog vše, ale samozřejmě se ještě do konce roku ozvu, ale i tak vám všem přeji veselé Vánoce, krásné prožití vánočních prázdnin a hodně štěstí do nového roku!

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!