Halloween a začátek zimy

Čas utíká jako voda a já už tu budu přes tři měsíce. Musím říci, že za tu dobu jsem toho viděl a zažil opravdu spoustu. Tento týden tu už konečně napadl sníh a začaly nové aktivity jako běžky a bruslení. Ranní teploty se tu pohybují okolo mínus 10 a během dne většinou mínus 6 stupňů.

Předminulý víkend tu proběhl Halloween, letos trochu netradičním způsobem. Ulice byly skoro prázdné a bez dětí, přes to jsem si to celkem užil. Doma nás čekalo tradiční vyřezávání dýní a nějaká ta výzdoba. Na „Trick-or-treating“ jsem sice nešel, místo toho jsme s rodiči objížděli známé po městě a hledali ty nejlepší Halloweenské výzdoby. Někteří Američani berou Halloweenskou výzdobu opravdu vážně (viz foto).

Hned po Halloweenu tu ve městě napadl první sníh, zamířili jsme tedy s kamarádem na nedaleký Flattop, kde jsem natočil pár pěkných záběrů z dronu a pokochal se krásným západem slunce, možná tím nejlepším v mém životě. Obloha se barvila do oranžova a hory do růžova. Tomuto jevu, kdy hory září lehce narůžovělou barvou, se říká „Alpenglow“. Druhý den jsem si poprvé v životě stoupl na běžky, od klasického alpského lyžování to má daleko, i přes to jsem si vedl celkem dobře. V závěru jsem byl dokonce schopen sjíždět kopec dolů, což většinou na poprvé nedopadá. Pořídil jsem si tu nové brusle, nachází se tu hodně jezírek a vodních nádrží., na kterých se dá krásně bruslit. Jedno mám hned za domem.

Abych také vnesl trochu české kultury do americké rodinky, připravil jsem kuřecí řízky s bramborovou kaší. Strouhanku jsem nikde nesehnal, poradil jsem si ale s rozdrcenými kukuřičnými lupínky, které tomu dodaly ten krásný „KŘUP“. Příště mám na seznamu rajskou s houskovými knedlíky. Držte mi palce, ať vše dopadne, jak má.

Videa:

Bruslení: https://youtu.be/rSGHtuwau-A       https://youtu.be/Yw0Rea_cfDs

Běžky: https://youtu.be/Q_TPd34yf8c

Los: https://youtu.be/RaPriB7fdO0

Flattop: https://youtu.be/ZHPU0X-fSJ0

Covido-Halloweenská výzdoba

"Alpenglow"

První den na běžkách

Trocha té české kultury

Martin Landsmann

Martin Landsmann, Praha
student v USA, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

15. 05. 2021 Jarní lyžování