Wrestling, divadlo a díkuvzdání

Dobrý den milý čtenáři, dnes se budete moci dočíst o americkém díkuvzdání. Mimo tento svátek se také dozvíte o dalších věcech, které jsem podnikl. A to návštěvu divadla, na které mě vzala moje výměnná rodina a také wrestling, do kterého jsem se zapojil.

Vítejte zpět u mého blogu. První, o čem se dnes dočtete, je americké díkuvzdání. Americké díkuvzdání proběhlo minulý čtvrtek, ale do školy jsme nešli celý týden. Přes tento týden jsme trávili čas s rodinou. Hráli jsme deskové hry, pouštěli jsme si filmy a celkově jsme se spolu měli dobře. Ve čtvrtek byl den díkuvzdání. Ráno proběhlo celkem obyčejně, všichni se probudili a povídali jsme si u snídaně. Potom jsme začali chystat jídlo, některé jsme měli připravené ze středy, a to jsme zabalili na cestu. Kolem jedné odpoledne bylo vše nachystané a vyrazili jsme na cestu k  jedné tetě, kde byl sraz celé velké rodiny. Bylo tam zhruba 35 lidí. Každý přinesl něco dobrého a každý něco jiného. Bylo tam spousta zajímavých jídel, a to jak sladkých, tak slaných či kyselých. Měli jsme tři různě udělané krocany, mnoho různých koláčů, domácí housky, sýrové omáčky s květákem a mnoho dalších pochoutek. Nejvíc mi chutnal uzený krocan. Po tomto hodování plném zajímavých rozhovorů jsme se vrátili domů. Doma jsme na večeři měli svůj vlastní hod, kde se k nám připojil jeden rodinný kamarád a jeho dvě děti. Po večeři jsme hráli hry s rodinou. Potom jsme se rozdělili, my děti jsme společně hráli novou hru a potom jsme natáčeli "duchařská videa", což je zde rodinná tradice. Nahoře rodiče sledovali americký fotbal a rozmýšleli svůj plán na black friday.
Den po tom, co jsme se vrátili z lovu, mi začaly tréninky wrestlingu (což odpovídá našemu zápasu ve volném stylu). Wrestling si neskutečně užívám. Cvičíme každý den kromě víkendů od čtyř do šesti. Tréninky jsou relativně náročné, ale přesto jsou zábavné. Téměř každý týden budeme mít zápas alespoň jednou. Ve wrestlingu jsme rozděleni podle dvou kritérií. První je váha a druhé je zkušenost nebo zručnost. Před soutěžním zápasem máme ve vlastním týmu zápas v každé váhové kategorii, abychom zjistili, kdo půjde do ,"varsity” a kdo do ,,JV”. ,"Varsity” je tým se zkušenějšími zápasníky. Když jsem si povídal s ostatními lidmi, kteří tam chodí, tak mě překvapilo, jak rychle dokáží ztratit váhu. Někteří mi tvrdili, že dokáží ztratit 2,2 kg za den. Nechtělo se mi tomu věřit, dokud jsem to sám neudělal. Protože váha hraje ve wrestlingu velkou roli, tak se vážíme před a po tréninku. Jednoho dne jsem byl na tréninku, který se mi ani nezdál náročný v porovnání s ostatními, a když skončil a zvážil jsem se, tak váha ukazovala, že jsem o dvě kila lehčí. Nevím jak moc přesná je váha našeho trenéra, ale pokud je to pravda, tak mi to přijde zajímavé.
S rodinou jsme také byli v divadle na ,,white christmas”, což jsem si moc užil. Bylo to jiné než česká divadla, ve kterých jsem byl. Když jsme přišli, tak jsme si vybrali ze čtyř jídel zahrnutých v ceně, ty jsme potom dostali, snědli a objednali si pití na přestávku. Po tom, co všichni dojedli, zhasli světla a na pódiu se objevil jeden z číšníků v kostýmu. Posléze jsem se dozvěděl, že američani tomu říkají ,,dinner theatre”. Číšníci jsou herci a jídlo zahrnuté v ceně je standard. Moc jsme si to užili.

Jídlo z divadla.

Fotka z divadla.

Krocan z díkuvzdání.

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago