Superbowl a Valentýn v USA

Dobrý den milí čtenáři, vítám vás zpět u blogu. V dnešním příspěvku se dočtete o jedné z největších amerických sportovních akcí, finále ligy amerického fotbalu, superbowl. Také se ale dočtete o tom, jak se liší americké oslavy Valentýna od těch českých. A nakonec se dočtete o konci wrestlingové sezóny.

Vítejte zpět u blogu. Dnes se budu soustředit hlavně na superbowl a Valentýn. Superbowl je jedna z největších amerických sportovních akcí. Je to poslední zápas ligy amerického fotbalu a má neskutečnou sledovanost. Naše rodina se na něj připravovala jako na velkou slavnost. Pozvali jsme kamarády a nachystali jsme spousty jídla. Jídlo bylo různorodé, sladké, slané i kyselé. Nějaké jsme připravili my, ale nějaké jídlo také přinesli kamarádi. Hlavní jídlo byla typická fotbalová křídla, ale nechyběly ani americké ,,cookies” a ,,brownies”. Naše výměnná rodina také upekla čerstvý chleba a moje výměnná sestra nakreslila papírový ubrus s barevnou tematikou dvou utkávajících se týmů. Samotný superbowl byl velmi zajímavý. Vzhledem k jeho obrovské sledovanosti je o reklamu během superbowlu veliký zájem a ty firmy, které si jí mohou dovolit, si na ní nechávají opravdu záležet. Díky tomu prý někteří američané, jak jsem se doslechl, sledují superbowl jen kvůli reklamám. Zápas byl dlouho vyrovnaný až ke konečnému obratu. V poločase měla také vystoupení Rihanna, což je, jak jsem se později dozvěděl, tradice. Každý rok při poločase má představení nějaká známá osobnost. Superbowl jsem si moc užil a konečně jsem při něm pochopil pravidla amerického fotbalu.
Valentýn se v Americe slaví jinak než u nás. Ve škole a všude jinde tu pojímají Valentýn méně romanticky a mnohem víc jako kamarádský svátek. Všichni si tu dávají nějaké dárky, protože je Valentýn a chtějí svým kamarádům ukázat, jak si jich váží. Náš školní sbor měl dokonce akci, kde jste jim dali pět dolarů a oni v průběhu dne přišli za vámi vybranou osobou a zazpívali jí vámi vybranou píseň.
Na Valentýna jsem také měl svůj poslední wrestlingový trénink, což byla celkem smutná událost, protože jsem s kamarády z wrestlingu strávil spoustu času. Pozitivnější zpráva ale byla, když jsem se dozvěděl, že jsem nasbíral dostatek bodů na zisk písmenka, které američané šijí na týmové bundy jako známku úspěchu v tomto sportu.
Děkuji vám za čtení mého blogu a budu se na vás těšit příště.
Pavel Forman

Popcornový stroj který si moje rodina pořídila.

Fotka s ostatními výměnými studenty v kapitolu v Denveru.

Namalovaná auta která jsme našli na farmě.

Další namalovaná auta.

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago