Vánoce v USA!

Veselé Vánoce moji čtenáři! Dneska to bude vánočně sladké a krátké, tak mi to snad odpustíte. Děkuju za pochopení a přeji krásné čtení!

Vánoční přípravy jsou v plném proudu a obchody se plní vystresovanými maminkami, které se snaží sehnat vánoční večeři a tatínky, kteří kupují dárky na poslední chvíli. Každých pár dní někdo pořádá adventní večírek a ulice se plní barevnými světýlky a girlandami. To je asi všude stejné. Nějaké rozdíly tu ale rozhodně jsou. Kromě těch známých faktorů, jako že dárky nosí Santa Claus a ne Ježíšek a to, že se tu slaví o den později, je jiný i čas těhle oslav. Zatímco doma si všichni ještě užívali podzim a pohlíželi na advent jako na vzdálenou událost, tady už jsme koukali na vánoční filmy a stromeček byl ozdobený v půlce listopadu. A teď, když se blížíme ke dni Vánoc, už jsou tu všichni připravení tu parádu za pár dní zase sundat. Takže ano, i Vánoce se tu v porovnání s těmi našimi hýbou mnohem rychleji, jako ostatně všechno.

Mimo pečení cukroví a balení dárečků se to v mém programu reflektovalo i spoustou zimní zábavy (i bez té zimy). Prosinec jsme totiž odstartovali ledním bruslením na plážích v Newportu. Ano v Americe si můžete zabruslit s výhledem na oceán. Taky jsem s host rodinou měla tu radost vidět vánoční balet Louskáček, což byl rozhodně dechberoucí zážitek. Hřebem vánočních oslav pro mě byl vánoční večírek s mými kamarády. Společně jsme zpívali karaoke, zdobili české perníčky a předali si dárečky. Celkově jsem s nimi měla šanci strávit trochu víc času od začátku vánočních prázdnin a tak jsme podnikli i výlet do blízkého přírodního parku a před pár dny jsem si s kamarádkou Rae zašla do kina na psychologické drama Saltburn. Moc vřele doporučuju se na film podívat :)

Nicméně tímhle se s vámi rozloučím. Ještě jednou přeji krásné svátky a zatím pa pa! 

Zdobení perníčků

Balet Louskáček

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

17. 04. 2024 Jarňáky
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!
03. 11. 2023 Trick or treat!