Track - tréninky a závody!

Ahojte čtenáři, jak už jistě víte, čas se nám tady v Americe neskutečně rychle krátí. Jakože fakt to nechápu, ale mám před sebou ten závěrečný měsíc květen.

Přesně 1. března jsem začala s atletikou. Ve škole nám dali na výběr jarní sporty - softball nebo track. Trochu jsem zvažovala, jestli nemám vyzkoušet ten "nový", protože track už jsem dělala u nás pár let. Po poptání se kamarádů jsem skončila u atletiky. Navíc, běhání mě baví a vyzkoušet si závody v Americe taky není špatné. 

Prvních 14 dní bylo zkrátka jenom o kondici. Běhali jsme 3 míle denně, nebo posilovali po stanovištích. Tohle bylo asi nejtěžší překonat, ale poté už nás rozdělili podle "events", kterým se chceme věnovat. Já jsem spíš skokan, takže dělám výšku, dálku a 300 m překážek. Úplně první track meet jsme měla 6.4. v Oswego. Jelikož jsme ta nejmenší škola 1A, tak v průměru všech škol tam mohlo být kolem 300 lidí. Pamatuju si, že tenkrát jsem měla namožený kotník a myslela jsem, že vážně nic neskočím. Trenér mi pomohl s tejpováním. Ale jakožto dívčí tým jsme se umístily 2. Momentálně máme tréninky každý den po škole a track meets jednou, občas dvakrát týdně. 

Abych řekla pravdu, díky atletice jsem se seznámila s kupou lidí. Nechci říct, že mě mrzí, že se to stalo až takto poslední 3 měsíce, prostě to tak mělo být. Užívám si doslova každého tréninku. Ve škole jsem dokonce dostala ocenění za "perfect attendance", protože jsem za celý rok nechyběla ani jednou. O tom bych si mohla v Česku nechat snít, haha. Taky už jsem byla dvakrát v novinách. Nicméně, ve skoku vysokém jsem si posunula osobní rekord na 5'2 = 157 cm. Nedávno jsme měli závody, kde jsem skákala 5'3, 5. Bohužel, skoro jsem to měla, kdybych laťku neshodila loktem, což by byl rovnou i školní rekord. Tak uvidíme, zda se podaří:)

Momentálně mám před sebou poslední 3 dny školy. Další víkend máme senior trip a následující graduation. O tom vám také určitě napíšu! 

přesně takhle jsme se všechny spálily

Večerní odměna

poprvé..

podruhé

štafeta 4 x 400 m, 2.místo

z prvních závodů

Kristýna Šnyrychová

Kristýna Šnyrychová, Kopřivnice
studentka v USA, Kansas, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

12. 05. 2021 Senior trip
10. 05. 2021 Naše první dovolená
21. 04. 2021 PROM
24. 03. 2021 Lyžování v Coloradu