Příprava před odletem na střední školu do USA – Co a jak?

S paní Rule jsme postupně prošli všechny body. Dozvěděli jsme se například, jakým způsobem si máme sbalit, jak si zažádat o vízum, jak funguje naše zdravotní a cestovní pojištění, jak řešit SIM kartu ve Spojených státech, jak funguje tamější školský systém a tak podobně.

Zdravím vážení! Je tu další blog a s ním i další informace ohledně vývoje událostí. Datum odletu na studium střední školy do USA se nezastavitelně blíží, proběhla předodletová příprava, zařizujeme poslední záležitosti a ve velkém nakupujeme dárky. Ale pěkně popořadě.

Minulý týden se za účelem seznámit nás se všemi možnými pravidly a radami pořádala takzvaná „předodletová příprava“. S rodiči jsme přijeli do restaurace A-Sport v Hradci králové. Dostali jsme cedulku a posadili se k jednomu ze stolů ve velké místnosti, která už teď byla plná lidí. Obdrželi jsme jakýsi seznam rad a pravidel, které je dobré znát a co vše je potřeba stihnout před odletem, na co si dát pozor během letu a jak se zachovat v určitých situacích ve Spojených státech.  S paní Rule jsme postupně prošli všechny body. Dozvěděli jsme se například, jakým způsobem si máme sbalit, jak si zažádat o vízum, jak funguje naše zdravotní a cestovní pojištění, jak řešit SIM kartu ve Spojených státech, jak funguje tamější školský systém a tak podobně.

V hlavě mi utkvěla zejména jedna rada a ta se týkala dárků. Paní Rule říkala, že zhruba 70 % sbalených věcí by měly být dárky. Je prý dobré mít jich spoustu do zásoby, protože rok je dlouhá doba a budeme tam i přes Vánoce, na narozeniny členů hostitelských rodin a často se nám určitě bude hodit dárek, když pojedeme někam za známými hostitelské rodiny. Největší hodnotu pro ně má totiž dárek přivezený z Česka, než nějaká věc, kterou si mohou sami pořídit v USA. Proto jsme dostali i několik tipů, například Lázeňské oplatky, nebo Studentská pečeť.

Taky bychom se měli naučit několik klasických českých receptů, které bychom mohli pro hostitelskou rodinu připravit a alespoň částečně se jim tak odvděčit za jejich pohostinnost.

Den po schůzce jsme všichni obdrželi e-mail od paní Rule s návodem, jak si zažádat o vízum, což byl jeden z diskutovaných bodů na předodletové přípravě. To jsme s rodiči zvládli a domluvili si termín pohovoru na americké ambasádě.

Momentálně se snažím vymyslet a nakoupit co nejvíce originálních dárků do USA, což není nic snadného, když uvážíte, že tam strávíte celý rok! Mám trochu strach z oné schůzky na americké ambasádě, nevím totiž moc, co od toho mám čekat a co všechno by se mohlo stát, kdyby se něco pokazilo. Nicméně obavy k tomu všemu zkrátka patří, ale to je už cena za dobrodružství, které není jen na jeden rok, ale na celý život!