Zimní prázdniny na střední škole v USA

Dneska se dozvíte, jak jsem prožila svátky a odpočinek od střední školy v USA.

Vítám Vás opět u mého blogu z USA,

Když jsem sem psala naposledy ještě jsem nevěděla výsledky mých finals, ale dneska už můžu spokojeně říct, že ze všech předmětů, kromě chemie kde mám nakonec B, mi vychází A, tedy ekvivalent české jedničky (více informací o známkování na střední škole v USA se dočtete v článku Vše o americké High school).

Po finals nás čekala dlouhá a zasloužená zimní pauza, kterou jsme s rodinnou odstartovali oslavou narozenin mojí mladší host sestry. Společně jsme šli na únikovou hru. Legenda byla taková, že jsem zůstali zamknutí ve Viktoriánské knihovně. Uniknout se nám bohužel za vymezený čas nepodařilo, ale přesto jsme si to dokázali moc užít. 

Před Vánoci jsem měla čas se vidět s kamarády, chodili jsme spolu nakupovat a na jídlo.

Samotné Vánoce byly skvělé, trochu jsem se bála, že se mi bude během svátků víc stýskat, ale je to jako se vším ostatním, když jste zaneprázdnění a všechno kolem Vás je nové, tak ani čas na stesk nezbyde. Protože moje host maminka je z Polska, slavili jsme hlavně 24. Ráno jsme šli downtown, kde jsme si dali horkou čokoládu, když jsme přišli domů volala jsem chvíli s mojí opravdovou rodinou a popřála jim Šťastné a Veselé. Pak jsme připravovali slavnostní večeři, na kterou se k nám připojila další polská rodina. K večeři se servírovalo 12 různých chodů. Moje nejoblíbenější tradice bylo, když jsme každý měl svou oplatku a postupně jsme ji lámali a dávali ji ostatním společně s přáním všeho nejlepšího do nového roku. Po večeři jsme hráli deskové hry a povídali. Když druhá rodina odešla, byl čas na vybalování dárků a koukání na filmy. 25 jsme brzy ráno vyrazili na lyže, což bylo skvěle naplánovaná, protože sjezdovky jsme měli skoro jenom pro sebe. 

 Stejně tak na nový rok, to jsme zůstaly čtyři noci v městečku Leadville a každý den jsme jeli na lyže.

 Po novém roce jsem měla zase čas vidět s kamarády, nejlepší bylo, když jsme šli do kina na nový Avatar film.

 Volno jsem zakončila v Denver, hlavním městě Colorada, kde měla moje host sestra hokejový zápas a já se mohla setkat s koordinátorkou a dalšími výměnnými studenty, hráli jsme karty a měli se dobře.

 V pondělí (zítra) mě čeká zase škola, tak se těším na kamarády a trochu i na to učení.

 Děkuji Vám za přečtení

Madla

Akvárium Dencer

typický výhled z procházky se psem

Vánoce

sjezdovky

bizarní antiky

hostel

samozdřejmně jsem přidala špendlík

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě