Linda a roční studium v USA

Vítám Vás u mého blogu z USA. Psal se rok 2021, kdy jsem přemýšlela o studiu v zahraničí. Nebyla jsem si vůbec jistá, ale věděla jsem, že sama potřebuji vyzkoušet něco nového a vystoupit ze své komfortní zóny. Myšlenka o studiu v zahraniční mě doprovázela dlouhou dobu. Až jednou, když jsem na Instagramu narazila na reklamu od společnosti CCI o ročním pobytu v USA, jsem se konečně definitivně rozhodla do toho jít!

Nejdříve jsem vyzkoušela svoje štěstí ve výběrovém řízení, (kde jsem soutěžila s ostatními studenty o pobyt zadarmo). Bohužel jsem nebyla vybrána, ale paní Rule mě velmi nadchla a zaujala. Povídání o USA, o kamarádech, jiné kultuře, předmětech, zábavě, hostitelské rodině mě donutilo (v dobrém slova smyslu) se vydat na tuto cestu. 

S Janou Rule proběhlo několik video-hovorů, mnoho e-mailů a nakonec jsem úspěšně odeslala svoji přihlášku. Dokonce jsem vytvořila i krátké video o sobě - můžete se na něj podívat zde: https://youtu.be/PMyzVAVpFZU

Postupně jsem začala informaci o tom, že budu na rok studovat v zahraničí sdílela s ostatními. Nejdříve jsem šla za vedením mojí školy v ČR. Rozhodla jsem se přerušit studium - to znamená, že budu maturoval o rok později než jsem původně měla v plánu a po roce v USA půjdu o ročník níže (budu mít jiné spolužáky). To mi, ale nevadí. Raději se teď budu soustředit na angličtinu a roční zkušenost v USA než abych se stresovala ohledně rozdílových zkoušek v ČR. 

 

O letních prázdninách jsem se dozvěděla, že jsem byla přiřazena do státu New York, do města Watertown. Jelikož mám ráda historii a obecně dozvídání se novych informací, tady je něco málo o městě Watertown:

Watertown je město a krajské město Jefferson County, New York, Spojené státy americké. Watertown leží asi 97 km severozápadně od města Syracuse, 32 km jižně od Tisíc ostrovů a 328 km severozápadně od New Yorku. Do Syracusu jsem přistála z Washington DC a taky jsme tam byli s rodinou nakupovat. Oblast Tisíc ostrovů jsem prozkoumala, kempovali jsme u řeky Saint Lawrence, která částečně tvoří hranici mezi Kanadou a USA. Do NYC se chystáme s koordinátorkou a dalšími Exchange studenty v období Vánoc na zhruba tři dny.

Podle sčítání lidu Spojených států amerických z roku 2020 má město 24 685 obyvatel. V oblasti žije početná amišská populace. Hned je poznáte, jelikož nemají auto, ale jezdí na koni. V určitý den přijíždí do města a můžete si od nich koupit vypěstované potraviny. 

Co se týče architektury, Watertown má nádhernou pamětní knihovnu Roswella P. Flower Memorial Library, kterou nechala v roce 1904 postavit jeho dcera Emma Flower Taylorová jako Flowerův památník. Dále se dá také navštívit Thompsonův park, který má rozlohu asi 180 hektarů a navrhl ho John Charles Olmsted. Do tohoto parku chodíme trénovat se skupinou z cross country sprinty do kopce. 

 

Momentálně se nacházím v USA už něco přes měsíc a půl, ráda bych s Vámi sdílela moji zkušenost. Taky chci, aby to pro mě byla vzpomínka na rok mého života v zahraničí! 

Pokud Vás zajímají detaily a osobnější vypravovaní pusťte si epizody na Spotify: Everything and nothing with Linda:  https://open.spotify.com/show/10kTxiI6vDAQQVkKoja7dM?si=1YXJzDpGQ3C-5kg-aYsRqw  a určitě mě sledujte na mém Instagramu:  https://instagram.com/lindasteinerova?r=nametag

Domeček, ve kterém bydlíme

Dům, ve kterém bydlím. Nachází se cca 30 minut pěšky od školy a 20 minut k náměstí.

Kašna na náměstí Watertown

Návštěva nákupního centra v Syracuse. Za jeden dolar jsme se s Hinatou (moje host sestra) povozily na kolotoči.

Koordinátorka Nancy, Hinata - moje host sestra a já. Fotografie je pořízena z dobrovolnické akce. V rámci programu je nutno odpracovat alespoň 8 hodin dobrovolnické práce.

like real sisters... <3

Ontario lake

S Hinatou trávíme hodně času v kuchyni. Já ukazuju české recepty a Hinata zase ty z Japonska.

Šťastná Linda. Fotografie byla pořízena z víkendu, kdy jsme kempovali. Pod mostem teče Řeka svatého Vavřince.

Místní nádherná knihovna

legendární americká diner

jedna Instagramová fotečka

široké silnice a obrovské auta.......USA

Tigran - exchange student z Arménie. Fotka pořízena na dobrovolnické akci.

MŇAM!

sobota=běžecké závody Cross coutry (3 míle-cca 5 km)

Spolužačky, krásné trička a crocs

Hinata, Sienna, Harper a já, zmrzlé, ale přítomné na fotbalovém zápase

fotodokumentace je nutná

Homecoming game a instagramová fotečka vol 2

Hinata + Linda a kafíčko=<3

Linda Steinerová

Linda Steinerová, ČR
studentka v USA, ročník 2022-2023

Jmenuji se Linda Steinerová. Je mi 16 let, jsem z České republiky a rozhodla jsem se na rok studovat v zahraničí. Nyní se nacházím v USA, ve státě New York a plním si tím jeden z mých největších snů. Mezi mé koníčky určitě patří cestování, poznávání nových kultur a učení jazyků. Zabývám se video-tvorbou a focením.

Poslední příspěvky

09. 10. 2022 Dlouhá cesta do USA

Instagram

Sledujte mě i na Instagramu