Spring break speciál

Konec dalšího čtvrtletí a jak vypadají mé jarní prázdniny…

Čas plyne rychle, obzvlášť když si uvědomím, že už jsem na studiu v Americe přes sedm měsíců… Aktuálně je na Hawaii spring break, aneb jarní prázdniny. Můj program je na celý týden pořádně nabitý.

Moje hostitelská rodina letěla přes prázdniny na hory, já jsem se ale měla účastnit jiného programu, takže jsem s nimi letět nemohla. Jelikož odlétali dřív než já, tak si mě k sobě na těch pár nocí vzal jeden velice milý, starší pár. Přivítali mě s otevřenou náručí a musím říct, že je opravdu příjemné takto poznávat nové lidi (host rodiče), jelikož jsou všichni velmi hodní a vstřícní a každý z nich má jiný příběh. Baví mě je poslouchat a učit se od každého z nich něco nového. Paní mě hned první večer vzala na místní trhy a ukázala mi pláže a jiná místa na jižním pobřeží Kauai, na kterých jsem do té doby ještě nebyla.

V sobotu jsme měli prom. Naše americká škola pronajala sál v jednom z místních luxusních hotelů. Bylo to tam krásné a měli jsme spoustu výborného jídla, takže jsme si to všichni opravdu užili. V neděli odpoledne už jsem musela na letiště. Čekal mě snad ten nejkratší let v životě - jen 43 minut. Letěla jsem do hlavního města Havaje - Honolulu na ostrově Oahu, kam v tento den spolu se mnou zamířila spousta dalších výměnných studentů, aby se stejně jako já zúčastnili ECO Hawaii programu.

Honolulu

Je nás tu celkem 14, z toho 6 Čechů. Bydlíme u hostitelských rodin, já bydlím spolu s dalšími 3 českými studenty u jednoho staršího páru. Každý den máme od rána do pozdního odpoledne plně nabitý program a večer nás ještě host rodiče berou na večeře a ukázat nám okolí. Cílem tohoto týdenního programu je nás naučit co nejvíce o zemědělství, přírodě, ale také historii a kultuře Havaje. Díky tomu jsme se mohli podívat na místa, kam bychom jako obyčejní turisté určitě nikdy nezabloudili, jako např. na místní organickou farmu nebo do 800 let starého fish pondu. Pomáhali jsme na farmě s taro kořeny, uklízeli pláž (i když už předtím byla poměrně čistá) i trhali nežádoucí rostliny z okolí zdi ohraničující fish pond. Každý den nám ale zbyl dostatek času na to se i pořádně bavit a užít si společně strávený čas tady na Oahu. Dnes jsme si vyšli na túru k majáku Makapu`u a pak jsme se šli ještě podívat do místního Sea World především na jejich proslulé delfíny. Celý program je určitě lepší než jsme si představovali a musím říct, že nás to všechny opravdu baví a stojí to za to.

 

Zítra nás na závěr týdne čeká další túra a plavba na katamaránu, na kterou se všichni už moc těšíme. Tak zatím ahoj za dva týdny u dalšího blogu.

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe
24. 12. 2023 Předvánoční výlet
19. 11. 2023 Winter Wonderland