Osmnáctiny v USA & výlet k oceánu

Čauky všichni! tak jsem tady zpátky s dalším blogískem:) Ani nevím, jak je to možné, ale pokaždé tady mám po dvou týdnech co povídat. Dneska se s vámi podělím o své osmnáctiny ve Státech, závěr mé cross country sezóny a výlet na South Padre Island.

Vezmu to všechno hezky chronologicky po pořádku. Třetího října jsem tady v Texasu oslavila velký výročí - 18 let mé existence haha;) Upřímně, jako osmnáctiletý exchange student toho stejně ve Státech moc dělat nemůžete (rozhodně žádný alkohol a řízení auta!), ale i tak se stáváte oficiálně dospělí a můžete si (prý) koupit třeba lottery ticket:) Já jsem narozky oslavila se svojí host rodinkou v japonské restauraci, kde nám vařili přímo před obličejem a pak na druhé večeři v Cheesecake factory. Mé narozeninové přání bylo navštívit roller-skating rink a to se mi také splnilo. Vydali jsme se tam s mojí host rodinkou a s dalšími exchange studenty – celkem jsme měli reprezentaci Německa, Brazílie a pak Česka (2). Bylo to super a vlastně to i docela odpovídalo představě, kterou si člověk vytvoří z filmů apod., nicméně zatím jsem zastánce klasických rollerblades. Super bylo, že mi studentka z Česka zařídila, aby mi k narozeninám pustili písničku Sladké mámení - děkuju moc Naty<3

roller skating

Návštěva roller rinku s Luisou z Brazílie, Tarjou z Německa a Naty z Česka

roller rink

roller rink<333

japan restaurant

Japonská restaurace, kde nám vařili přímo před obličejem:) a pak mi zazpívali Happy birthday song jako překvápko:D

Moving on … Minulý týden mi skončila cross country sezóna. Musela jsem se rozloučit s denními tréninky v 6 ráno, které probíhaly od začátku srpna do poloviny října. O cross country už jsem vám tady psala dříve, a tak bych se dneska chtěla podělit o něco trošku jiného – jaké je to říct "goodbye"? Předtím, než jsem odletěla, mi bylo doporučeno, abych řekla ano každé příležitosti, která se mi naskytne. A to se přesně snažím dělat. Jenomže každá "příležitost, šance, zkušenost" někdy skončí a přijde čas, kdy si musíte najít něco nového. S tím přesně jsem se potýkala týden zpátky, kdy jsem se rozloučila se sportem, který by mě ani nikdy nenapadlo v Česku dělat. Rozloučit se s cross country bylo zvláštní, smutný – it just didn't feel right at all. Na posledních závodech se mi moc nedařilo, ale i tak na ně budu vždy ráda vzpomínat. Když jsem coachovi řekla, že je to můj poslední cross country meet vůbec, tak mi odpověděl: "No, don’t say that. You’ll start your own cross country team when you come back home."

last cross country meet

Last cross country meet<33 (district 2023)

O víkendu jsme s mou hostitelskou rodinou vyrazili na jih Texasu – South Padre Island. Moje hostitelská rodinka tam jezdí každý rok, takže se tam vyznají a provedli nás (mě, host ségru a exchange studentku z Brazílie) všude možně. Strávili jsme plno času na pláži, sledovali východ Sluníčka, prstencové zatmění Slunce (98%), navštívili turtle rescue center, vyzkoušeli šílenost v zábavním parku, …. Bylo toho dost, ale zároveň to byla super odpočinková dovolená;) Texas je opravdu veliký stát (vešly by se do něj dvě Německa), což je upřímně pořád dost nepředstavitelné, ale taky to znamená, že se toho tady dá spoustu dělat a je tu hodně k vidění.

Tak tady dneska končím:D Děkuju všem, kteří si můj blog přečetli. Všechny (ať už v Česku nebo kdekoliv po světě) zdravím, mějte se krásně a užívejte podzimní padající listí (tady už se ochlazuje:)).

Mějte se krásně, skládejte básně a u dalšího blogísku čauky!

Kačka;)

solar eclipse

Solar eclipse

crazy

Never back down never WHAT - never give up! Giant swing:D (v zastoupení: já, Tarja a Luisa). Amíci měli jedinečnou příležitost slyšet nadávky v třech různých jazycích.

sunrise

Východ Slunce na pláži<3

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

22. 05. 2024 Academics
25. 04. 2024 District meet & prom
22. 11. 2023 Ahoj, jak se daří?